08.08.2015 19:17

Posledný mýtus  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Ľubomíra Goljerová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„Hlúpa recepčná,“ zašeptám. Keby tu bola, mal by som sedem duší, nie šesť.
„Hlúpa recepčná,“ zašeptám. Keby tu bola, mal by som sedem duší, nie šesť. Ale keď neprší, nech aspoň kvapká, aj keď vonku je poriadny lejak, pomyslím si. Vložím do úst cigaru, ktorá sa objavuje v mojej ruke, pripálim ju zápalkou a odídem s úsmevom bez toho, aby som opustil miestnosť.
Ľubomíra Goljerová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Posledný mýtus je príbeh, v ktorom sa stretnete s najrôznejšími bohmi z rôznych svetových mytológií, čo by nebolo nič neobvyklé, ak by sa nestretli v súčasnom svete. Ale aby to nevyznelo tak že tisícročia iba spali a čakali na vhodnú chvíľu, dozvieme sa, ako menili dejiny. A te... Ukáž Viac

Posledný mýtus je príbeh, v ktorom sa stretnete s najrôznejšími bohmi z rôznych svetových mytológií, čo by nebolo nič neobvyklé, ak by sa nestretli v súčasnom svete. Ale aby to nevyznelo tak že tisícročia iba spali a čakali na vhodnú chvíľu, dozvieme sa, ako menili dejiny. A teraz sa po dlhých stáročiach opäť stretávajú, aby rozpútali vojnu, ktorej cieľom je... ale to sa dozviete, keď si prečítate Posledný mýtus.

Théseus sa práve dozvedel, že jeho otec na pláži bojuje s iným bohom. Rýchlo vyskakuje na koňa a poháňa ho na pobrežie. Kôň beží, ako mu nohy vládzu, a čoskoro je už pri brehu mora. Théseus ho ženie až do vyčerpania a vôbec na neho neberie ohľad. Cvála popri jednom z útesov. Čoskoro sa dostane na vyvýšené skaliská, odkiaľ vidí svojho otca. Stojí nad druhým bohom a svoj trojzubec mieri na jeho krk. Je spokojný s tým, čo vidí. Pôvodne síce chcel svojmu otcovi pomôcť pri veľkom víťazstve, no aj tento pohľad ho teší. Aspoň uvidí otcovo triumfálne víťazstvo.
Diabol kľačí na kolenách a rukami sa podopiera o piesok, do ktorého dopadajú kvapky krvi z jeho úst. Poseidon stojí nad ním a hroty trojzubca mu prikladá ku krku.
„Myslel si si, že dokážeš poraziť jedného z najmocnejších gréckych bohov?“ hovorí Poseidon hlasom, z ktorého cítiť moc. „My dokážeme vo vojnách bojovať celé dni a ty už po niekoľkých minútach vypľúvaš krv...“

Skryť