03.06.2015 19:07

Posledný detektív  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Deje sa nasledovné. Obloha potemnie a cintorín zahalí hmla. Machom zarastené pokrútené konáre starého duba sa kolísšu v nočnom vánku.
"Deje sa nasledovné. Obloha potemnie a cintorín zahalí hmla. Machom zarastené pokrútené konáre starého duba sa kolísšu v nočnom vánku. Neviem, kde to miesto je, ani ako som sa tam dostal. Bojím sa. V pohasínajúcom svetle sa trepotajú tiene, počujem tiché hlasy, no nerozumiem im. Jeden duch môže byť moja matka a druhý môj otec, ktorého som nikdy nepoznal. Chcem sa ich spýtať, kto leží v tom hrobe, no keď sa k nim obrátim, čelím zas len temnote. Nemám sa koho spýtať, nemá mi kto pomôcť. Som sám...."
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Jedného dňa prestali nad kaňonom lietať jastraby, v rokline vyť kojoty a na osamelej borovici pred domom húkať sova. Znamenie, predzvesť temných udalostí, ktoré mali nastať a o ktorých by sa skúsenému súkromnému detektívovi Elvisovi Coleovi predtým nesnívalo ani v najhoršom sne.... Ukáž Viac

Jedného dňa prestali nad kaňonom lietať jastraby, v rokline vyť kojoty a na osamelej borovici pred domom húkať sova. Znamenie, predzvesť temných udalostí, ktoré mali nastať a o ktorých by sa skúsenému súkromnému detektívovi Elvisovi Coleovi predtým nesnívalo ani v najhoršom sne. Staneme sa priamymi svedkami únosu, vraždy a následného napínavého vyšetrovania. Elvis Cole bojuje ako lev, akoby bol naozaj posledným detektívom na svete. Podarí sa mu pospájať jemné nitky takmer neviditeľnej pavučiny a splniť sľub, ktorý dal sebe i svojej priateľke Lucy?
Robert Crais je uznávaný americký autor detektívnych románov a trilerov. Jeho diela vychádzajú v 42 jazykoch a mnohé z nich sa stali celosvetovými bestsellermi.

Skryť

O Autorovi

Robert Crais

Robert Crais (1953) sa narodil v Lousiane, v súčasnosti žije v Santa Monike. Na začiatku kariéry písal scenáre k seriálom, napríklad Miami Vice alebo Policajte z Hill Street. Jeho prvá kniha úspech nezaznamenala, ale vytrval, stvoril postavu Elvisa Colea a bestseller bol na svete.

Video