15.05.2017 21:30

Poncius Pilát  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Po rokoch som zistil, že neexistuje nič podstatnejšie a dôležitejšie ako fantázia dieťaťa, pretože práve tá určuje náš osud.
Po rokoch som zistil, že neexistuje nič podstatnejšie a dôležitejšie ako fantázia dieťaťa, pretože práve tá určuje náš osud. Ak uskutočníme svoje detské sny, skôr či neskôr zistíme nepomer medzi snom a skutočnosťou. Ak si však nesplníme to, čo sme si v detstve priali, poznamenajú nás aj tie neuskutočnené sny. Celý život nás bude kvôli neúspechu sprevádzať zatrpknutosť.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Vo svojom románe Poncius Pilát sa venuje chorvátsky autor Miro Gavran historickej téme a rozporuplnej postave Poncia Piláta, ktorého jedni zatracovali, iní velebili. Vďaka Gavranovmu citlivému spracovaniu jeho života od ranej mladosti až po obdobie desať rokov po ukrižovaní Krista sa... Ukáž Viac

Vo svojom románe Poncius Pilát sa venuje chorvátsky autor Miro Gavran historickej téme a rozporuplnej postave Poncia Piláta, ktorého jedni zatracovali, iní velebili.
Vďaka Gavranovmu citlivému spracovaniu jeho života od ranej mladosti až po obdobie desať rokov po ukrižovaní Krista sa Pilát objavuje v mnohých neľahkých životných situáciách, s ktorými sa musel vyrovnať ako každý iný smrteľník.
Gavran Piláta nevníma iba ako historickú postavu – miestodržiteľa Judey, ktorý dal ukrižovať Ježiša Krista. Vidí v ňom predovšetkým človeka z mäsa a kostí, ktorý rovnako ako ostatní ľudia túžil po láske a porozumení svojich blízkych.

Skryť