14.02.2016 18:43

Piate evanjelium  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„Čo tam je?“ zopakoval. „Ugo...“ „Hovor! Prosím ťa!“ „To nie je pleseň.“ „A čo to je?“ Prižmúril som oko.
„Čo tam je?“ zopakoval. „Ugo...“ „Hovor! Prosím ťa!“ „To nie je pleseň.“ „A čo to je?“ Prižmúril som oko. „To sú ťahy štetcom.“ „Čože?“ „Tie škvrny niekto namaľoval. Niekto tú knihu našiel pred tebou. A cenzuroval ju.“ Škvrny boli všade. Zakrývali slová, vety, celé verše. Zatretý text bol nečitateľný. Ugo šokovane zahuhlal: „Vravíš, že niekto sa k tej knihe dostal skôr ako ja?“ „Určite nie v dohľadnej minulosti. Farba vyzerá veľmi stará.“ Prezrel som text a usiloval sa pochopiť, čo vidím.
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Triler o najväčšej záhade v dejinách kresťanstva! Stratené evanjelium, kontroverzná relikvia a posledné želanie zomierajúceho pápeža. To sú tri dôvody, pre ktoré sa dvaja bratia – vatikánski kňazi – podujmú rozlúsknuť najväčšiu záhadu v dejinách kresťanstva. Je rok 2... Ukáž Viac

Triler o najväčšej záhade v dejinách kresťanstva!
Stratené evanjelium, kontroverzná relikvia a posledné želanie zomierajúceho pápeža. To sú tri dôvody, pre ktoré sa dvaja bratia – vatikánski kňazi – podujmú rozlúsknuť najväčšiu záhadu v dejinách kresťanstva.
Je rok 2004, pôsobenie Jána Pavla II. na pápežskom stolci sa chýli ku koncu a vo Vatikánskych múzeách sa pripravuje záhadná výstava. Týždeň pred slávnostnou vernisážou na tajnom stretnutí neďaleko Ríma zavraždia jej kurátora. Tej istej noci sa do vatikánskeho bytu otca Alexandra, gréckokatolíckeho kňaza spolupracujúceho s kurátorom výstavy a otca päťročného chlapca, ktosi vláme. Polícii sa nedarí odhaliť vinníka, preto otec Alex v zúfalom úsilí ochrániť svoju rodinu začne vyšetrovať na vlastnú päsť.
Ak chce nájsť páchateľa, musí najprv rozlúštiť tajomný objav mŕtveho kurátora: pravdivé svedectvo štyroch evanjelií – a menej známeho evanjelia s názvom Diatessaron týkajúce sa najškandalóznejšej svätej relikvie kresťanskej cirkvi. Ako sa však otec Alex blíži k odhaleniu skutočnej príčiny priateľovej smrti a dôsledkov, aké by mohla mať na budúcnosť dvoch najväčších kresťanských cirkví na svete, zisťuje, že mu je v pätách niekto, kto má s výstavou vlastné zámery. Ak chce prežiť, musí byť chytrejší.

Skryť