30.05.2017 10:54

Peter Sagan  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Je 26. januára 1990 a Ľubomír Sagan sa práve vrátil z mestskej pôrodnice. „Chlapec, no!
Je 26. januára 1990 a Ľubomír Sagan sa práve vrátil z mestskej pôrodnice. „Chlapec, no! O chvíľu budeme mať celé futbalové mužstvo,“ hovorí a na čele sa mu robia vrásky. S manželkou Helenou sa rozhodovali, či toto štvrté dieťa vôbec uživia a či sa do dvojizbového bytu vôbec zmestia.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Fascinujúci životný príbeh jedinečného talentu, ktorý na seba dokázal strhnúť pozornosť celého cyklistického sveta svojou nesmiernou húževnatosťou, pretekárskymi výsledkami i nezameniteľnými vtipmi. Peter Sagan sa stal fenoménom, ktorý už dávno prekročil hranice Slovenska a ... Ukáž Viac

Fascinujúci životný príbeh jedinečného talentu, ktorý na seba dokázal strhnúť pozornosť celého cyklistického sveta svojou nesmiernou húževnatosťou, pretekárskymi výsledkami i nezameniteľnými vtipmi. Peter Sagan sa stal fenoménom, ktorý už dávno prekročil hranice Slovenska a svojimi výkonmi sa nezmazateľne zapisuje do športovej histórie. Rodák zo Žiliny zažiaril už v juniorských kategóriách, keď sa v roku 2008 stal juniorským majstrom Európy i sveta na horských bicykloch. Potom svoju kariéru zameral na cestnú cyklistiku a pokračoval v dobývaní ďalších triumfov. Podarilo sa mu tak napríklad vybojovať päťkrát po sebe zelený dres na Tour de France a v rokoch 2015 a 2016 získať titul majstra sveta v cestnej cyklistike. Podľa odborníkov patrí k najväčším osobnostiam svetovej cyklistiky súčasnosti.

Skryť