17.06.2015 16:50

Pena dní  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

" Každej note zodpovedá nejaký alkohol, likér alebo aróma, - vysvetľoval Colin. - Pravý pedál je napojený na šľahané vajcia a ľavý na ľad.
" Každej note zodpovedá nejaký alkohol, likér alebo aróma, - vysvetľoval Colin. - Pravý pedál je napojený na šľahané vajcia a ľavý na ľad. Na sódu je potrebný trilok na vysokom tóne. Množstvá sú priamo úmerné dĺžke tónov: štyriašesťdesiatinová nota sa rovná šestnástine základnej jednotky, štvrťová základnej a celá jej štvornásobku. pri pomalej skladbe začne fungovať poistný systém, takže dávka sa nezväčšuje - čo by malo za následok priveľké množstvo koktailu - zvýši sa len obsah alkoholu..."
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Najkrajšia kniha o láske – aj tak sa svojho času hovorilo o vrcholnom diele francúzskeho multiumelca Borisa Viana. O radosti zo života, veľkej láske i nemožnosti byť navždy šťastným. Knihu vydali organizátori festivalu Bažant Pohoda ako svoju vysnívanú publikáciu.

O Autorovi

Boris Filan

Boris Filan (1949) je slovenský spisovateľ, textár, dramaturg, scenárista, moderátor a cestovateľ, syn scenáristu, režiséra a dramatika Ľudovíta Filana, manžel herečky Ingrid Filanovej. Vyštudoval filmovú a televíznu dramaturgiu a scenáristiku na VŠMU v Bratislave (1972). V rokoch ... Ukáž Viac
Boris Filan (1949) je slovenský spisovateľ, textár, dramaturg, scenárista, moderátor a cestovateľ, syn scenáristu, režiséra a dramatika Ľudovíta Filana, manžel herečky Ingrid Filanovej. Vyštudoval filmovú a televíznu dramaturgiu a scenáristiku na VŠMU v Bratislave (1972). V rokoch 1973 – 1987 pracoval ako dramaturg v literárnej redakcii a redakcii zábavných programov Československej televízie v Bratislave. Za publicistickú aktivitu dostal v roku 1994 cenu Egona Erwina Kischa. V roku 2000 získal Cenu za najpredávanejšiu knihu za dielo Tam tam 3, ktorú udeľovala za rok 1999 VÚB. V roku 2009 získal cenu Zlaté pero 2009 za najhodnotnejšie pôvodné dielo s knihou Dole vodou. Ľúbostný román Klimtov bozk sa stal Knihou roka 2009. V januári 2011 sa stal víťazom Krištáľového krídla za rok 2010 v kategórii publicistika a literatúra za knihu PrešpoRock. V novembri 2014 bol ocenený Veľkou cenou SOZA za celoživotné dielo. Skryť

Video