12.03.2016 21:10

Pasca  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

0:00
6:59
hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„O čo ide?“ opýtal sa Härski priduseným hlasom. „Dozvieš sa. Kľúče,“ povedal a luskol prstami.
„O čo ide?“ opýtal sa Härski priduseným hlasom. „Dozvieš sa. Kľúče,“ povedal a luskol prstami. Härski spustil kľúče do dlane širokej ako lopata. „A teraz tam, do auta. Iľja ťa vezme na zájazd po bankomatoch. A ty si kompletne vybieliš účet. Iľja ťa bude mať stále na očiach.“ Härskimu sa od strachu roztriasli nohy, keď poslušne kráčal k dodávke, kde už Iľja úslužne otváral bočné dvere. Keď nastupoval do takmer prázdneho nákladného priestoru, ešte sa obzrel. Muž so strniskom už sedel v jeho aute a práve zatváral dvere spolujazdca. Začal sa presúvať ponad riadiacu páku a strednú konzolu na miesto vodiča. Okná ich bytu nebolo vidno. Tak je to asi lepšie, pomyslel si.
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

V centre napínavého kriminálneho príbehu Marka Leina je tajná operácia prevozu heroínu z Ruska cez Fínsko do Švédska, kde sa má ďalej spracovať. Záležitosti sa však vyvíjajú nesprávnym smerom, mŕtvoly pribúdajú na najvyšších stupňoch drogovej mafie, ale aj inde. Aby nedošl... Ukáž Viac

V centre napínavého kriminálneho príbehu Marka Leina je tajná operácia prevozu heroínu z Ruska cez Fínsko do Švédska, kde sa má ďalej spracovať. Záležitosti sa však vyvíjajú nesprávnym smerom, mŕtvoly pribúdajú na najvyšších stupňoch drogovej mafie, ale aj inde. Aby nedošlo k väčším škodám, príkazy na likvidáciu prichádzajú aj od polície.
Nevinný chlapec Vesa Levola nechce mať s drogovými kšeftami svojho otca nič spoločné. Ale keď otec oklame obchodného partnera ruskej mafie, obaja skončia v pasci. Násilník donúti Vesu priložiť otcovi revolver k spánku. Po jeho smrti sa môžu ľahšie zahrávať so synom.
Kriminálny román o prostredí drobných kriminálnikov vo Fínsku a o honbe za veľkými peniazmi z obchodu s drogami je zaľudnený negatívnymi postavami. Vždy sa však nájde hrdina, ktorý je ešte krutejší. Každý v tomto románe je chytený v pasci. A kto nie je, tak nie je preto, lebo si to ešte nestihol všimnúť.

Skryť