16.12.2016 22:27

Pasák  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

0:00
6:53
hlas: Júlia Ilčinová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Pridajte váš citát

text

O knihe

Verili by ste, že z nudného vedeckého pracovníka sa môže stať za jeden týždeň pasák? Tejto absurdite by neveril ani Róbert Hanták, nebyť nešťastnej náhody, ktorá ho zaviala do lazaretu miestnych prostitútok, zriadeného v podkrovnom priestore pavlačovej bytovky. Týždenný poby... Ukáž Viac

Verili by ste, že z nudného vedeckého pracovníka sa môže stať za jeden týždeň pasák?
Tejto absurdite by neveril ani Róbert Hanták, nebyť nešťastnej náhody, ktorá ho zaviala do lazaretu miestnych prostitútok, zriadeného v podkrovnom priestore pavlačovej bytovky. Týždenný pobyt medzi spleťou nešťastných osudov miestnych dievčat mu prevráti jeho uhladený vedecký život naruby. Ani rozpadajúce sa manželstvo nie je tak osudovo silné ako poznanie, že ten skutočný život pulzuje na ulici a nie v jeho sterilnom laboratóriu.
Pozoruhodné osudy obyvateľov jednej pavlačovej bytovky v centre Bratislavy len dokresľujú mnohotvárnosť ich životných príbehov, o ktorých tak radi čítame, ale nechceme si pripustiť, že ten náš sa im veľmi podobá.
Dramatik Marian Janik sa po pozoruhodných úspechoch na dramatickom poli – tohoročný finalista českej Drámy, nedávny víťaz slovenskej Drámy – pomaly ale isto udomácňuje aj na poli literárnom. Po románe Hriechom poznačení je vydanie románu Pasák nezvratným dôkazom tejto milej skutočnosti.

Skryť