27.02.2017 09:55

Paríž – moja láska, môj život  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Paula Mokrá
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Čerstvo upečenej a ruku zohrievajúcej bagety sa človek nenasýti po celý život.
"Čerstvo upečenej a ruku zohrievajúcej bagety sa človek nenasýti po celý život. Bagety na pohľadniciach z Paríža posielajú do svojich domovov turisti ako typické francúzske suveníry. Nájdete ich na stole v podlhovastom košíku takmer v každej francúzskej domácnosti."
Paula Mokrá
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Autorka je Slovenka, ktorá dlhodobo žije a pracuje v Paríži. V knihe sa vyznáva zo svojich zážitkov, odporúča, ktoré miesta by pri návšteve mesta rozhodne mali vidieť naši turisti, upozorňuje na pôvaby aj menej navštevovaných ulíc, pamätihodností, zákutí záhrad a parkov, kavi... Ukáž Viac

Autorka je Slovenka, ktorá dlhodobo žije a pracuje v Paríži. V knihe sa vyznáva zo svojich zážitkov, odporúča, ktoré miesta by pri návšteve mesta rozhodne mali vidieť naši turisti, upozorňuje na pôvaby aj menej navštevovaných ulíc, pamätihodností, zákutí záhrad a parkov, kaviarničiek, obchodíkov, trhov, knižníc, galérií. Hovorí o svojej ceste integrácie s novým prostredím, porovnáva školské a zdravotné systémy, rozdiely v spôsobe života, vo výchove detí, vo zvykoch a obyčajoch etník. Prináša celkom výnimočný obraz Paríža v jeho každodennosti. Rozprávanie dopĺňa zaujímavý fotografický materiál.

Skryť