18.05.2016 10:19

Odvrhnutá  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Vladimír Toth
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Pocit bezmocnosti a nekonečná bolesť, ktorá vás rozožiera zvnútra – to všetko trhá vašu dušu na márne kúsky a vy s tým nemôžete nič urobiť.
Pocit bezmocnosti a nekonečná bolesť, ktorá vás rozožiera zvnútra – to všetko trhá vašu dušu na márne kúsky a vy s tým nemôžete nič urobiť. Vôbec nič. Práve v tých chvíľach máte chuť ohluchnúť, oslepnúť, ochrnúť. Necítiť bolesť, len umrieť alebo stratiť pamäť a zobudiť sa niekde ďaleko.
Vladimír Toth
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Je strata pamäti nádejou na nový život alebo len oddialením nevyhnutého pádu? Kedysi dávno som si želala stratiť sa z povrchu Zeme. Odísť niekam, kde ma nik nepozná, a začať odznovu. Emily netušila, že sa jej želanie splní. Jedného dňa sa však preberie v nemocnici a nemá ni... Ukáž Viac

Je strata pamäti nádejou na nový život alebo len oddialením nevyhnutého pádu?
Kedysi dávno som si želala stratiť sa z povrchu Zeme. Odísť niekam, kde ma nik nepozná, a začať odznovu.
Emily netušila, že sa jej želanie splní. Jedného dňa sa však preberie v nemocnici a nemá nič. Rodinu, priateľov a celú jej minulosť pohltila amnézia. Ujme sa jej evanjelický kňaz s manželkou a ponúknu jej nový život. Hoci Emily chce začať od nuly a zabudnúť, že kdesi existuje jej skutočná rodina, osud jej to nechce dovoliť.
V duši mám obrovský zmätok. Cítim bolesť a hnev, ktoré mi ako žalúdočná kyselina vyvierajú v hrdle, nútia ma správať sa iniciatívnejšie a sebavedomejšie. Ten hnev a zlosť ma burcujú. Na druhej strane ma však máta smútok a pocit odvrhnutia.
Najnovší román Jany Šulkovej vás vtiahne do hudobného prostredia. Rodinné napätie a tajomstvá, ktoré sa postupne vynárajú z hlbín minulosti, vás nenechajú chladnými. Odvrhnutá je životný príbeh dievčaťa, ktoré po strate pamäti odhaľuje svoju minulosť a jazvy na duši spôsobené blízkym človekom. Tie ju doviedli do ťažkej situácie, keď musí voliť medzi dvomi životmi. Náročnú voľbu navyše sťažuje láska, ktorá sa jej pripletie do cesty. Emily sa musí rozhodnúť, či odpustiť, alebo nie. Pretože odpustiť je často ťažšie, ako zabudnúť...

Skryť