10.01.2016 22:36

Odsúdení prežiť  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Ľubomíra Goljerová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Pri každej jednej sa pristavil, prebodol ju skúmavým pohľadom a predovšetkým - spýtal sa, či čaká dieťa.
Pri každej jednej sa pristavil, prebodol ju skúmavým pohľadom a predovšetkým - spýtal sa, či čaká dieťa. Keď prišla na rad Priska Löwenbeinová, mala iba niekoľko sekúnd na rozhodnutie ako odpovedať usmiatemu esesákovi s medzierkou medzi prednými zubami. Nezaváhala. Prudko potriasla hlavou a tlmočník, ktorý ho sprevádzal, odpovedal na jeho otázku v nemčine: „Nein.“ Priska bola v tom čase v druhom mesiaci tehotenstva.Čakala vytúžené dieťa so svojím manželom Tiborom (dúfala, že sa nachádzal niekde inde v tábore) a nemala potuchy, či by ju pravda zachránila, alebo by ju spolu s jej dieťaťom odsúdila na zánik.
Ľubomíra Goljerová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Tri neuveriteľné skutočné príbehy, ktoré osud spojil do jedného! Keď Slovenka Priska, Poľka Rachel a Češka Anka prešli v roku 1944 cez nechválne známu bránu najväčšieho nacistického koncentračného tábora Auschwitz II. - Birkenau, ukrývali tajomstvo - všetky boli v druhom sta... Ukáž Viac

Tri neuveriteľné skutočné príbehy, ktoré osud spojil do jedného!
Keď Slovenka Priska, Poľka Rachel a Češka Anka prešli v roku 1944 cez nechválne známu bránu najväčšieho nacistického koncentračného tábora Auschwitz II. - Birkenau, ukrývali tajomstvo - všetky boli v druhom stave. Osamelé a vydesené sa v kútiku duše rozhodli, že si nenechajú vziať to jediné, čo im ostalo - svoj život a život svojich nenarodených detí.
Tri bábätká sa narodili s odstupom niekoľkých týždňov a za nepredstaviteľne krutých okolností. Všetkým trom ženám sa nejakým spôsobom podarilo prežiť neľudské podmienky v nemeckom pracovnom tábore. A napriek nepriazni osudu prežili aj ich novorodeniatka. O sedemdesiat rokov neskôr sa títo súrodenci spriaznení osudom po prvý raz stretli, aby vyrozprávali pozoruhodné príbehy svojich matiek, ktoré sa vzopreli smrti, aby im dali život. Každý z nich sa narodil, aby prežil.

Skryť