27.06.2015 09:53

O dvanástich trpaslíkoch  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Mohli zostať navždy sadrovými trpaslíkmi v záhradnom centre. Ale neostali, a preto sú v rozprávke. Jedného dňa si ich sem do záhrady priniesol gazda.
Mohli zostať navždy sadrovými trpaslíkmi v záhradnom centre. Ale neostali, a preto sú v rozprávke. Jedného dňa si ich sem do záhrady priniesol gazda. Dal im mená a oni ožili. Bolo to v malom mestečku na Záhorí. Tam ich gazda uvidel a hoci vnútri v obchode predávali mnoho iných, krajších aj modernejších trpaslíkov, jemu sa zapáčili tí starodávni vo výklade.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac
Jonáš navrhol: Keď sa straka sediaca v hniezde zahmýrila, nechtiac pošúchala magické oko na retiazke trikrát po sebe.
Jonáš navrhol: Keď sa straka sediaca v hniezde zahmýrila, nechtiac pošúchala magické oko na retiazke trikrát po sebe. V okamihu sa premenila na žabu, ktorá mala čakať zakliata sto rokov, až ju princ vyslobodí bozkom. Avšak zlodejka straka Ada sa zľakla a začala v hniezde na vysokom strome hlasno volať o pomoc: „Rata, ratááá, ra-ta-tááá....“ Volanie prilákalo bociana Ignáca. Prekvapilo ho, že našiel žabu tak vysoko na strome, veď obvykle bývajú v potokoch, rybníkoch či mokradiach. Nepohrdol však ponukou na večeru a žabu Adu zhltol.
Gabriela Kvašňovská
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Po stáročia obklopujú husté borovicové lesy záhorácku osadu Tomky. Sem chodia radi hubári a práve tu sa za vysokým plotom ukrýva tajuplné kráľovstvo, ktorému panuje cap Gregor Veľký. Čarovnú záhradu chalupárov stráži 12 trpaslíkov, ktorí žijú v podzemnej ríši pod celým ... Ukáž Viac

Po stáročia obklopujú husté borovicové lesy záhorácku osadu Tomky. Sem chodia radi hubári a práve tu sa za vysokým plotom ukrýva tajuplné kráľovstvo, ktorému panuje cap Gregor Veľký. Čarovnú záhradu chalupárov stráži 12 trpaslíkov, ktorí žijú v podzemnej ríši pod celým Záhorím.
Z veselých dobrodružstiev obyvateľov záhrady sa dozvieš, kde sa ráno zobúdza slnko, ako vznikla dúha a kukučkové hodiny, kde a prečo rastú hríby, kto vymyslel žiarovky, ale aj aké liečivé účinky má zelé, teda kapusta. Stretneš strigôňa Sajchudžina a zaujme ťa súboj vladára borovicových lesov Bora s černokňažníkom Krakom.
Nad rozprávkovým kráľovstvom sa objaví hrozba osudovej kliatby. Kto ju dokáže odvrátiť?

Skryť