15.07.2015 14:10

O dievčatku, ktoré prehltlo oblak veľký ako Eiffelova veža  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Holič už vytiahol hrebeň aj nožnice z mojej brčkavej hrivy, a tie mu ovisli v nehybných rukách. Naozaj ste povedali Providencia Dupoisová?
Holič už vytiahol hrebeň aj nožnice z mojej brčkavej hrivy, a tie mu ovisli v nehybných rukách. Naozaj ste povedali Providencia Dupoisová? Osobne Providencia Dupoisová? – zvolal a položil obidva nástroje na sklenený stolík predo mnou, akoby naňho odrazu doľahla veľká únava. To bol prvý prejav záujmu, odkedy sme sa začali zhovárať, vlastne odkedy som spustil svoj monológ.
Vladimír Toth
SkryťUkáž Viac
Samozrejme, že všetko, čo preciťovali v tom zvláštnom období, nebolo nič v porovnaní so správou, ktorá sa na nich o tridsaťpäť rokov neskôr vyrútila a
Samozrejme, že všetko, čo preciťovali v tom zvláštnom období, nebolo nič v porovnaní so správou, ktorá sa na nich o tridsaťpäť rokov neskôr vyrútila ako vlna cunami. Jedného letného dňa si totiž ich dcéra vzala do hlavy, že sa naučí lietať.
Ľubomíra Goljerová
SkryťUkáž Viac
" Bol som natoľko zmätený, že chvíľu som si dokonca myslel, že... no viete, že je to dievča, s ktorým som čosi mal, no a nespoznal.
" Bol som natoľko zmätený, že chvíľu som si dokonca myslel, že... no viete, že je to dievča, s ktorým som čosi mal, no a nespoznal. V mladosti som mával menšie úspechy... Lenže nebolo pochýb, hoci chodievala v šiltovke a vo veste námorníckej farby, toto super dievča bolo naozaj moja poštárka..."
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

"Malý princ nového storočia" Ak sa pre Romaina Puértolasa všetko začalo dlhým, úspešným putovaním skrine s jeho Fakírom, teraz pokračuje strhujúcou fantáziou o lietaní neobyčajného dievčaťa Providencie Dupoisovej – ranostajky, kráľovnej jemného čuchu so šiestimi prstami n... Ukáž Viac

"Malý princ nového storočia"
Ak sa pre Romaina Puértolasa všetko začalo dlhým, úspešným putovaním skrine s jeho Fakírom, teraz pokračuje strhujúcou fantáziou o lietaní neobyčajného dievčaťa Providencie Dupoisovej – ranostajky, kráľovnej jemného čuchu so šiestimi prstami na pravej nohe, povolaním poštárky s inštinktom matky. Opäť jedinečný, nezabudnuteľný a dojímavý príbeh obyčajných ľudí, ktorí zažívajú neobyčajné veci.
Výbuch islandskej sopky skrížil plány mladej ženy, ktorá zostala trčať na letisku a nemôže odletieť do Maroka za svojou adoptívnou chorou dcérkou Zaherou, dievčatkom s pľúcami napadnutými nevyliečiteľnou chorobou. Bezmocná Providencia má pred očami svoju maličkú, s ktorou sa náhodou zoznámila počas svojej hospitalizácie v Maroku. Musí sa k nej dostať ešte v ten deň, za každú cenu, lebo jej to sľúbila. Znenazdajky natrafí na génia, Majstra 90, zvaného aj Hu, ktorý tvrdí, že vzlietnuť môže každý – stačí roztiahnuť ruky, sústrediť sa a intenzívne chcieť.
A naozaj. Providencia vzlietne a letí – smer Maroko! Ale čo ak je to v podstate len prelud, voňavá rozprávka, snívanie vo výškach? Ktovie. „Svet je dieťa, ktoré chce letieť prv, než vie chodiť,“ šepol nám umelec. Nuž teda poďme, snívajme, lietajme, snívajme, že lietame. Čítajme.

Skryť

O Autorovi

Romain Puértolas

Romain Puértolas (1975) sa narodil v prvý zimný deň roku 1975 v Montpellieri. Uvedomil si, že život je krátky, a tak sa rozhodol, že prežije niekoľko životov v jednom. Postupne bol učiteľ cudzích jazykov, prekladateľ-tlmočník, hudobný skladateľ, dídžej, čistič výherných auto... Ukáž Viac
Romain Puértolas (1975) sa narodil v prvý zimný deň roku 1975 v Montpellieri. Uvedomil si, že život je krátky, a tak sa rozhodol, že prežije niekoľko životov v jednom. Postupne bol učiteľ cudzích jazykov, prekladateľ-tlmočník, hudobný skladateľ, dídžej, čistič výherných automatov, steward v desiatkach leteckých spoločností, potom policajný dôstojník. V priebehu tridsiatich ôsmich rokov sa sťahoval tridsaťjedenkrát. Jeho prvý román v pôvodnej obálke najkrajšej citrónovožltej farby vyšiel v septembri 2013 (po dlhej sérii odmietnutých rukopisov). Bol preložený do 36 jazykov a získal Veľkú cenu Jula Verna roku 2014 a cenu Audiolib za audioverziu, ktorú načítal Dominique Pinon. Skryť

Video