05.07.2016 16:40

Nežná fatamorgána  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Muž sa zahnal. Udrel. Pred očami sa jej roztancovali hviezdičky. Ohňostroj trval iba chvíľu, oslnil, zažiaril a pomaly zhasínal.
Muž sa zahnal. Udrel. Pred očami sa jej roztancovali hviezdičky. Ohňostroj trval iba chvíľu, oslnil, zažiaril a pomaly zhasínal. Hviezdičky hasli jedna za druhou, za každou zhasnutou sa objavila čierna diera. Trvalo to iba pár minút a zhasla aj posledná hviezdička, vlastne posledná sa volala iskrička, iskrička nádeje – zhasla, no ani o tom nevedela, bola v hlbokom bezvedomí.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac
Nemala by tu byť, nemala by behať po parku, najmä nie o pol tretej nadránom. Zastala.
Nemala by tu byť, nemala by behať po parku, najmä nie o pol tretej nadránom. Zastala. Havranie vlasy prestali viať, padli jej na chrbát, skoro až na zadok. Zastala, poobzerala sa. Chvíľu zhlboka dýchala.
Vladimír Toth
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Tretí príbeh z obdobia novembra 1989, z obdobia detektívnych začiatkov Richarda Krauza. Richard Krauz pracuje na oddelení vrážd už rok a pol, no ešte stále je v očiach starších kolegov iba kriminalistické ucho. Jeho učiteľ, detektív Eduard Burger, má na stole tri staré nevyrieš... Ukáž Viac

Tretí príbeh z obdobia novembra 1989, z obdobia detektívnych začiatkov Richarda Krauza.
Richard Krauz pracuje na oddelení vrážd už rok a pol, no ešte stále je v očiach starších kolegov iba kriminalistické ucho. Jeho učiteľ, detektív Eduard Burger, má na stole tri staré nevyriešené vraždy mladých dievčat, ktoré vrah znásilnil a zahrdúsil na lavičke mestského parku. Modus operandi všetkých troch vrážd jednoznačne nasvedčuje, že ide o toho istého páchateľa. Vyšetrovanie si vyžaduje špecializovaný tím, no socialistické vedenie polície tento fakt ignoruje. Nechce medzi obyvateľmi vyvolať zbytočnú paniku. Štvrtá vražda sa stane mesiac pred revolúciou a Burgerove varovanie, že vrah neprestane, sa potvrdí. Už nikto nepochybuje, no už je neskoro. Prichádza revolučný november 1989 a pomery v spoločnosti sa menia a vyvíjajú zo dňa na deň. Osudy ľudí sa stretávajú a pretínajú na námestí a v štrnganí kľúčov zanikne osamelý výkrik, že jeden z nich je bezcitný surový vrah.

Skryť