29.05.2015 09:31

Neviditeľné dieťa  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Keď Snusmumrik oplachoval v potoku kastról, všimol si drobčeka. Sedel pod koreňom na druhom brehu a zízal naňho spod strapatej ofiny.
"Keď Snusmumrik oplachoval v potoku kastról, všimol si drobčeka. Sedel pod koreňom na druhom brehu a zízal naňho spod strapatej ofiny. Oči mal vystrašené, ale s veľkým záujmom sledoval každý Snusmumrikov pohyb. Dve plaché oči pod chumáčom chlpov. Tak vyzerá niekto úplne bezvýznamný..."
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Deväť pôvabných príbehov zo života mumintrollov, hemulov, hattifnatov, filifjoniek a iných zvláštnych bytostí, ktoré sa síce podobajú na zvieratká, no majú ľudské vlastnosti. Znovu sa stretneme s Mumintrollom, jeho mamičkou a oteckom, a nechýbajú ani starí známi kamaráti – s... Ukáž Viac

Deväť pôvabných príbehov zo života mumintrollov, hemulov, hattifnatov, filifjoniek a iných zvláštnych bytostí, ktoré sa síce podobajú na zvieratká, no majú ľudské vlastnosti. Znovu sa stretneme s Mumintrollom, jeho mamičkou a oteckom, a nechýbajú ani starí známi kamaráti – slečna Snorka, Sniff či Snusmumrik. Všetci prežívajú svoje radosti aj smútky, odhaľujú svoje lepšie aj horšie vlastnosti, túžia po priateľstve a premýšľajú o živote.

Skryť

O Autorovi

Tove Janssonová

(9. august 1914 Helsinki, Fínsko – 27. Jún 2001 Helsinki, Fínsko) Celým menom Tove Marika Jansson, bola fínska spisovateľka píšuca švédsky, maliarka a ilustrátorka kníh pre deti, autorka populárnych príbehov o rodine trollov Muminovcoch.