19.05.2017 10:06

Nepriznaná  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Odrazu mi čosi napadlo. Dych sa mi zrýchlil, rýchlo som prešla späť do pracovne, otvorila som prudko dvere a bežala von.
Odrazu mi čosi napadlo. Dych sa mi zrýchlil, rýchlo som prešla späť do pracovne, otvorila som prudko dvere a bežala von. Zastala som medzi stromami, chytajúc dych a pozerajúc okolo seba, lebo topiaci sa aj slamky chytá. „Prosím, ak si tu, daj mi znamenie. Akékoľvek,“ šepkala som zúfalo. Bezradne som sa dívala na všetky strany. Teraz som nebola Danielou. Znova som bola myšlienkami s ním. Slzy mi mimovoľne stiekli po tvári. Je to príliš čerstvé. Ako otvorená rana. Páli, bolí a štípe!
Editor Editor
SkryťUkáž Viac
Vôbec sa mi nepáčilo, kam sa uberal náš rozhovor.
Vôbec sa mi nepáčilo, kam sa uberal náš rozhovor. Nechcela som na to myslieť, ale odkedy bol tu a ja som nemohla písať, čoraz viac som sa dostávala do reality. Do tej, na ktorú som chcela zabudnúť. Pripomínal mi ju, hoci to nevedel. Každou vetou ma posúval bližšie k spomienkam, ktoré som túžila vymazať. Preto som sa po tej ďalšej už neudržala. „Možno by ste nemali pre to zavrhovať celé mužské pokolenie.“ „Oh, že to hovoríte práve vy! Veď vo vašom živote boli len dve ženy! A obe ste zavrhli!“ Jeho pohľad ma zarazil. Možno som to prehnala.
Ľubomíra Goljerová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Mysteriózny príbeh o láske, ktorá porazila čas! Mladá spisovateľka a docentka prechádza životnou krízou. Uzatvára sa do seba, do svojho domu a do svojich kníh. Prestala písať odborné práce, načas nechala aj prednášky na univerzite a píše historické romány. Skrýva sa nielen... Ukáž Viac

Mysteriózny príbeh o láske, ktorá porazila čas!

Mladá spisovateľka a docentka prechádza životnou krízou. Uzatvára sa do seba, do svojho domu a do svojich kníh. Prestala písať odborné práce, načas nechala aj prednášky na univerzite a píše historické romány. Skrýva sa nielen v dome, ale aj za pseudonym – Daniela Dubnická. Jej naoko pokojný a starostlivo usporiadaný svet sa však rozpadne, keď pri písaní ďalšej knihy, dostáva zvláštnu návštevu.
Dokážu rozhovory s neobyčajným a známym mužom, opraviť jej rozbitý svet?
Alebo je ich zmysel v niečom celkom inom?
Čas plynie a do jej života zrazu omnoho viac zasahujú nadprirodzené sily. Nepokojné duše sa snažia nájsť svoj pokoj. A tak sa Daniela musí vydať na svoju najťažšiu cestu dejinami. V polovici 19. storočia musí prísť na to, čo sa skutočne stalo medzi Ľudovítom Štúrom a Adelou Ostrolúckou. Aký bol ich vzťah? Bol vôbec nejaký? Ak áno, čo ich rozdelilo? A je vôbec možné po takom čase nájsť a pochopiť pravdu, ktorú vzal so sebou čas?

Skryť