29.04.2017 12:54

Nepriestrelná diéta  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Výskumy opätovne dokazujú, že zápalové procesy v tele sú príčinou mnohých chorôb.
Výskumy opätovne dokazujú, že zápalové procesy v tele sú príčinou mnohých chorôb. Kardiovaskulárne choroby, rôzne typy rakoviny a cukrovka sú v Spojených štátoch príčinou takmer 70 percent všetkých úmrtí. A všetky tieto choroby súvisia so zápalovými procesmi. Zápal môže byť aj príčinou mnohých autoimunitných ochorení a niektorých problémov duševného zdravia. Je to dosť zákerný stav, pretože rovnako ako to bolo v mojom prípade, jeho dosah si pravdepodobne neuvedomujete.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Dave Asprey, autor bestsellera Nepriestrelná diéta, sa už pred tridsiatkou stal úspešným multimilionárom a jeho život by mohol byť úžasný, až na jeden problém – bol obézny, vážil takmer 150 kilogramov! Na rok a pol drasticky obmedzil jedlo a každý deň cvičil. Aj keď si zlepš... Ukáž Viac

Dave Asprey, autor bestsellera Nepriestrelná diéta, sa už pred tridsiatkou stal úspešným multimilionárom a jeho život by mohol byť úžasný, až na jeden problém – bol obézny, vážil takmer 150 kilogramov! Na rok a pol drasticky obmedzil jedlo a každý deň cvičil. Aj keď si zlepšil fyzickú kondíciu, nedokázal sa zbaviť nadbytočného tuku a ešte pred tridsiatkou mu diagnostikovali vážne ochorenia. Vtedy sa Asprey rozhodol, že začne konať na vlastnú päsť a na svoje telo uplatní rovnakú metódu, akú poznal z oblasti svojho podnikania - hackerstvo; presnejšie povedané „hackol“ svoje telo.
Po 15 rokoch aktívneho „biohackingu“ a investovaní státisícov dolárov do získavania najnovších vedeckých poznatkov o tom, ako fungujú chemické procesy ľudského tela, vypracoval nepriestrelnú diétu. Ide o protizápalový program stravovania, pri ktorom človek nie je hladný, nepočíta kalórie ani prehnane necvičí... a napriek tomu chudne a cíti prílev energie. Stravovaním sa podľa týchto zásad sa Asprey zbavil 45 kg a svoju hmotnosť si bez námahy udržiava už niekoľko rokov.

Skryť