29.02.2016 20:26

Nefertiti: Tieň slnka  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Egypt je bohatý a mocný, no na obzore sa sťahujú mraky.
Egypt je bohatý a mocný, no na obzore sa sťahujú mraky. Ontrolujeme naše hranice, naši poddaní riadne odvádzajú poplatky a prispievajú tak k našej prosperite, no Chetiti napriek tvrdeniam. Že im záleží na trvalom mieri, pokračujú v zbrojení. Obávam sa ich agresivity. Najhoršie je, že kráľ je chorý. Vek ho ťaží, zdravie je čoraz chatrnejšie, bojím sa, ýe to bude mať neblahý dopad na jeho vládnutie. Budeš mužom v pozadí, Aj, budeš sledovať, ako sa správajú najvyšší hodnostári, ako pracujú ministri, a budeš ma ústne informovať o čomkoľvek mimoriadnom. Potrebujem pohľad zvonku...
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Nefertiti, legendárna kráľovná, ktorej krása vďaka buste živých čarovných farieb pretrvala stáročia, riadila osud Egypta počas prelomového obdobia. Keď Achnaton zasadol na trón, krajina bola na vrchole moci. Faraón napriek tomu rozpútal hotovú revolúciu a Nefertiti bola jej duš... Ukáž Viac

Nefertiti, legendárna kráľovná, ktorej krása vďaka buste živých čarovných farieb pretrvala stáročia, riadila osud Egypta počas prelomového obdobia. Keď Achnaton zasadol na trón, krajina bola na vrchole moci.
Faraón napriek tomu rozpútal hotovú revolúciu a Nefertiti bola jej dušou. Povzbudzovala ho, aby svoje vízie premenil na skutočnosť, podnietil duchovný prevrat, zaviedol kult jediného boha - Atona, boha svetla, a v rekordne krátkom čase vybudoval uprostred púšte nové hlavné mesto.
Za jeho vlády kráľovstvo zmenilo tvár. Ale revolúcie prinášajú so sebou konflikty a Egypt sa musel boriť s chetitskými nepriateľmi, so sociálnymi nepokojmi a s mnohými pohromami, ktoré ohrozovali veľkolepý faraónov sen.

Skryť