29.03.2017 10:41

Nebeská rieka  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Na otázky ani nemala čas. Otvárala sa pred ňou akási priezračná, ligotavá brána.
Na otázky ani nemala čas. Otvárala sa pred ňou akási priezračná, ligotavá brána. Oslepila ju žiara záhrady, akú nikdy nevidela, omámila ju vôňa kvetov, o akých nikdy nepočula. Ponad vysoké silné kvety leteli modrí vtáci podobní veľkým modrým motýľom, ale šum krídiel nebolo počuť. Odrazu jej jeden z nich zletel na plece a povedal: – Ja som tvoj vrabec! – Netáraj! – Dievčatko nesúhlasne pokrútilo hlavou. – Môj vrabec bol sivý!
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Kniha nádherných rozprávok, ktoré skrývajú aj odhaľujú mnohé tajomstvá. Dozviete sa napríklad o Červenej žabke, ktorá sa premenila na Červenovlásku, a povráva sa, že dodnes žije na brehu mora. O Hviezdnom chlapcovi, ktorého choré deti vídavajú poskakovať po oblohe, a potom sa... Ukáž Viac

Kniha nádherných rozprávok, ktoré skrývajú aj odhaľujú mnohé tajomstvá. Dozviete sa napríklad o Červenej žabke, ktorá sa premenila na Červenovlásku, a povráva sa, že dodnes žije na brehu mora. O Hviezdnom chlapcovi, ktorého choré deti vídavajú poskakovať po oblohe, a potom sa uzdravia. O kapríkovi, ktorý sa raz do roka premení na Vodný kvet, aby potešil rieku. A možno zablúdite v Krajine vetrov, z ktorej sa ešte nikto nevrátil. Príbehy zavedú deti do sveta fantázie, kde je možné všetko a kde vždy víťazí dobro, láska a spravodlivosť.
Knihy, tak ako ľudia, majú často svoj vlastný osud. Niektoré si hneď nájdu svoju cestu, niektoré musia na to čakať roky. Nebeská rieka sa konečne po rokoch objavuje na pultoch kníhkupectiev v slovenskom jazyku, hoci bola pripravená na vydanie pred 25-timi rokmi. Krásne ilustrácie Kataríny Vavrovej, citlivo spracované texty s pohľadmi do duše dieťaťa sú výnimočnou kombináciou, v ktorej sa prelínajú a zvnútorňujú literárne aj umelecké aspekty tejto nezabudnuteľnej detskej knižky.

Skryť