27.02.2017 10:32

Návrat z misie  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Vladimír Toth
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Darmo ste sa osprchovali, aj tak všetci vyzeráte špinaví a pochudnutí. Každý má vpadnuté oči a obdraté maskáče.
Darmo ste sa osprchovali, aj tak všetci vyzeráte špinaví a pochudnutí. Každý má vpadnuté oči a obdraté maskáče. A ako tam tak sedíte, privriete oči a začnete premýšľať. Problém je, že myšlienky vám vôbec neprichádzajú usporiadane. Nerozmýšľate tak, že dobre, najprv som spravil A, potom B, potom C a potom D. Pokúšate sa myslieť na domov, no nevdojak sa prenesiete do mučiarne.
Vladimír Toth
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Strhujúce rozprávanie o moderných vojakoch a ich životoch! Návrat z misie od Phila Klaya zavedie čitateľa do prvých línií vojenských konfliktov v Iraku a Afganistane a taktiež nazerá na situáciu vojakov, ktorí sa z bojov vrátili domov. Kniha je popretkávaná témami brutality a vie... Ukáž Viac

Strhujúce rozprávanie o moderných vojakoch a ich životoch!
Návrat z misie od Phila Klaya zavedie čitateľa do prvých línií vojenských konfliktov v Iraku a Afganistane a taktiež nazerá na situáciu vojakov, ktorí sa z bojov vrátili domov. Kniha je popretkávaná témami brutality a viery, viny a strachu, bezmocnosti a hrdinstva a boja o prežitie. Postavy jej príbehov sa snažia o jediné: nájsť zmysel v chaose, ktorý ich obklopuje.
Kniha Návrat z misie je to najlepšie, čo si môžete zo súčasnej vojnovej literatúry prečítať. Klay neuveriteľne živo opisuje dva svety, ktoré obývajú vojaci naprieč národmi a kontinentmi: prvý je zložený z extrémov a ten druhý je svetom strát. Hrubozrnný realizmus a emocionálna hĺbka robia z autora jedného z najtalentovanejších hlasov svojej generácie.
Príbehy, ktoré predkladá Phil Klay, sú precízne vystavané psychologické trilery. Mladý autor podáva brilantnú analýzu rozmarov vojny so všetkými jej komplikáciami.
Kniha získala americkú Národnú cenu za literatúru a The New York Times Book Review označil Návrat z misie Phila Klaya za jednu z najlepších kníh roka 2015.

Skryť