09.05.2017 12:40

Náhody a náhodičky  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Samotné fotografie som robil prv, než som mal aparát. Kúpil som si vývojku, ustaľovač a malý balík fotografického papiera.
Samotné fotografie som robil prv, než som mal aparát. Kúpil som si vývojku, ustaľovač a malý balík fotografického papiera. Z tvrdšieho papiera som povystrihoval rôzne tvary a obrazce. V tmavej špajze som túto maketu položil na fotografický papier, priložil sklom, na chvíľu zasvietil a potom vložil do vývojky. Na fotografii sa objavovali obrázky v negatívnom zobrazení. Začal som tak vyrábať sväté obrázky. Zo starých kalendárov som si obkreslil betlehemské jasle i s hviezdou nad nimi a jednoduchou metódou som vyrábal desiatky vianočných obrázkov.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac
A priam osudovo symbolické je, že prvou spomienkou môjho života je fotenie. To sa so mnou viezlo po celý život.
A priam osudovo symbolické je, že prvou spomienkou môjho života je fotenie. To sa so mnou viezlo po celý život. Fascinovalo ma, keď fotografoval mamin brat. Sám som sa k foteniu dostal veľmi skoro. Už si pripadám ako veľmi starý, keď čitateľom pripomínam, aké bolo fotenie ešte nedávno neobvyklé, že len pár ľudí malo fotoaparát a ešte menej zariadenie na vyvolávanie fotografií. Súčasnú digitálnu fotografiu úžasne obohacujú rôzne možnosti, ale zároveň ochudobňujú samotné fotenie.
Ľubomíra Goljerová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Knižka náhod a náhodičiek plná rozličných príhod, ktoré život prináša a ktoré sa ľuďom bežne stávajú. Stačí sa však na ne pozrieť z iného uhla a všedné sa javí zaujímavým. Autorom knižky je kňaz, sprievodca a zároveň cestovateľ Marián Gavenda, ktorý navštívil m... Ukáž Viac

Knižka náhod a náhodičiek plná rozličných príhod, ktoré život prináša a ktoré sa ľuďom bežne stávajú. Stačí sa však na ne pozrieť z iného uhla a všedné sa javí zaujímavým.
Autorom knižky je kňaz, sprievodca a zároveň cestovateľ Marián Gavenda, ktorý navštívil mnohé krajiny a priniesol si z nich veľa zážitkov a skúseností. Jeho príbehy pochádzajú z atraktívneho a nevšedného prostredia ako napríklad Vatikán, pápežská kúria, Izrael, Austrália, Čile. Autor tu spracúva svoje zážitky aj z turistických putovaní, cyklistických túr, napr. Ján Pavol II. ako úspešný stopár, ale i stretnutia s ľuďmi v napohľad všedných udalostiach, ale v zaujímavých súvislostiach.
Je zaujímavé sledovať autorov odlišný pohľad na témy, ktoré nám nastoľuje život. Vo svojich krátkych poviedkach používa humor a pointou vie čitateľa prekvapiť. Jednotlivé príbehy sú akousi ilustráciou, čo všetko možno v knihe života vyčítať, ak človek číta medzi riadkami a pozornejšie si všíma rôzne skryté súvisy. Cieľom knižky je, aby sa čitateľ pozrel na udalosti svojho života a aby tak kniha voľne pokračovala v jeho osobnej skúsenosti.

Skryť