08.07.2015 11:03

Myšlienky mafiána  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

" Prežijú? Myslím decká, " spýtal sa ešte Loretto. Policajta zjavne zarazilo, ako sa môže tak hlúpo pýtať.
" Prežijú? Myslím decká, " spýtal sa ešte Loretto. Policajta zjavne zarazilo, ako sa môže tak hlúpo pýtať. Odkráčal a ani sa mu neunúval odpovedať... Policajti na chodníku mali čo robiť, aby udžali ľudí za narýchlo postavenými zábranami okolo miesta činu. Objavovali sa prví reportéri a spoza stužiek na klobúku vyťahovali novinársky preukaz. Lorettove zakrvavené šaty priťahovali množstvo pohľadov, chcel sa preto čo najskôr dostať domov a okúpať sa. Prešiel len niekoľko krokov, keĎ ho Dominic chytil za rameno..."
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

V Amerike vrcholí veľká hospodárska kríza a pre prohibíciu na čiernom trhu prekvitá obchod s alkoholom – nekonečný zdroj sporov mafiánov a ich poskokov. Mladý ambiciózny gangster Vincent Coll sa rozhodne odstrániť za bieleho dňa svojho nepriateľa Richieho Caba priamo pred jeho pod... Ukáž Viac

V Amerike vrcholí veľká hospodárska kríza a pre prohibíciu na čiernom trhu prekvitá obchod s alkoholom – nekonečný zdroj sporov mafiánov a ich poskokov. Mladý ambiciózny gangster Vincent Coll sa rozhodne odstrániť za bieleho dňa svojho nepriateľa Richieho Caba priamo pred jeho podnikom v talianskej štvrti. Namiesto konkurenta však zasiahne nevinné deti.
Nechceným svedkom streľby je mladý Loretto Jones, odchovanec sirotinca a bezvýznamný pomocník jednej z mafiánskych rodín. Cabo je presvedčený, že Loretto bol zapletený do atentátu, Coll sa zasa obáva, že jeho starý priateľ zo sirotinca by ho mohol udať policajtom. Keď medzi Collom a konkurenciou prepukne otvorená vojna, Loretto sa ocitá medzi dvoma mlynskými kameňmi. Ak si chce zachrániť holý život, musí kľučkovať v sieti komplikovaných vzťahov a medzi guľkami samopalov. Keď sa k tomu pridá láska, všetko sa ešte viac skomplikuje...
Román Myšlienky mafiána sa odohráva na pozadí skutočných udalostí tridsiatych rokov a nadväzuje na najlepšie tradície amerických gangsteriek.

Skryť