01.05.2016 23:10

My ostatní tu len tak žijeme  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Jared trvá na svojom: „Som si takmer istý, že to bol Finn.“ Kúsok od miesta, kde zmizlo žiariace dievča a nezávislák (Jared má podľa mňa pravdu, že t
Jared trvá na svojom: „Som si takmer istý, že to bol Finn.“ Kúsok od miesta, kde zmizlo žiariace dievča a nezávislák (Jared má podľa mňa pravdu, že to bol jeden z Finnov), odrazu vyrastie taký jasný stĺp modrého svetla, že ho vidieť aj na slnku. „Čo tam robia?“ opýta sa Mel. „Čo to bolo za dievčatko?“ „A kde sa vzalo to svetlo?“ dodám. „Dúfam, že zasa nevyhodia školu do vzduchu,“ povie Jared. „Bratranec mal maturitnú slávnosť na parkovisku.“ „Myslíte si, že Nathan je nezávislák?“ opýta sa Henna, na čo Mel zastoná. „Podľa mena ťažko povedať.“ Jared sleduje mohutnejúci stĺp svetla.
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Neobyčajná kniha od autora, o ktorom aj John Green vraví, že píše šialene krásne. Čo ak nepatríš medzi vyvolených? Čo ak nemáš za úlohu bojovať s nemŕtvymi, alebo s duchmi požierajúcimi duše, alebo s čímkoľvek, čo má na svedomí neznáme modré svetlo a všetkých mŕtvych... Ukáž Viac

Neobyčajná kniha od autora, o ktorom aj John Green vraví, že píše šialene krásne.
Čo ak nepatríš medzi vyvolených? Čo ak nemáš za úlohu bojovať s nemŕtvymi, alebo s duchmi požierajúcimi duše, alebo s čímkoľvek, čo má na svedomí neznáme modré svetlo a všetkých mŕtvych nezávislákov?
Možno si aj ty presne ako Mikey, ktorý chce len zmaturovať, ísť na maturitný ples a konečne nabrať odvahu a pozvať dievča na rande, skôr ako niekomu zasa napadne vyhodiť ich školu do vzduchu.
Pretože niekedy sú proste aj dôležitejšie problémy ako tohtotýždňový koniec sveta. Dokonca aj vtedy, ak Mikeyho najlepšieho kamoša pokladajú všetky mačky z okolia za svojho boha.
Patrick Ness nám vo svojom novom románe pripomína, že na svete existuje mnoho druhov výnimočnosti, a v každom z nás sa skrýva niečo mimoriadne.

Skryť