23.04.2017 21:09

Miznúce mikróby  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

V rámci celého tohto medicínskeho pokroku sa však pomerne nedávno, len počas posledných desaťročí, niečo pokazilo. Zrazu sme akýsi chorľavejší.
V rámci celého tohto medicínskeho pokroku sa však pomerne nedávno, len počas posledných desaťročí, niečo pokazilo. Zrazu sme akýsi chorľavejší. Palcové titulky to hlásajú v novinách každý deň. Trpíme na záhadné spektrum ochorení, ktoré som nazval „novodobé epidémie“, a patrí sem detská obezita, astma, senná nádcha, potravinové alergie, gastroezofágový reflux, rakovina, celiakia, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, autizmus a ekzémy. S najväčšou pravdepodobnosťou sa vyskytujú aj vo vašej rodine či v blízkom okolí.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Zamysleli ste sa dakedy nad tým, prečo sú dnes oveľa častejšie alergie a ochorenia ako astma, ušné infekcie, reflux, cukrovka, metabolické poruchy či nadváha? Martin Blaser ich nazýva novodobými epidémiami a na základe svojho dlhoročného vedeckého výskumu tvrdí, že je to prirodz... Ukáž Viac

Zamysleli ste sa dakedy nad tým, prečo sú dnes oveľa častejšie alergie a ochorenia ako astma, ušné infekcie, reflux, cukrovka, metabolické poruchy či nadváha? Martin Blaser ich nazýva novodobými epidémiami a na základe svojho dlhoročného vedeckého výskumu tvrdí, že je to prirodzený dôsledok nadmerného používania antibiotík.
V našich telách žili baktérie tisíce rokov v mierumilovnej symbióze s našimi vlastnými bunkami. Rovnováhu však narušilo časté používanie antibiotík a napríklad aj čoraz častejšie pôrody cisárskym rezom. V knihe Miznúce mikróby sa doktor Martin Blaser vracia do obdobia objavenia antibiotík a postupne zaznamenáva nadmerné používanie týchto zdanlivo zázračných liekov. Opisuje, aké stopy zanechávajú v našom organizme a ako prispievajú k nárastu ochorení ako obezita, astma, rôzne alergie, cukrovka a niektoré typy nádorových ochorení, ktoré sám nazýva novodobé epidémie. Oboznámi nás so svojím výskumom, z ktorého vychádza jeho teória, a poskytne nám usmernenie, ako sa vyvarovať katastrofálnym zdravotným problémom v budúcnosti.

Skryť