14.02.2017 22:40

Mizerná druhá svetová vojna  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Paula Mokrá
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Sovieti väznili veľa ľudí aj na území Poľska.
"Sovieti väznili veľa ľudí aj na území Poľska. Každý, kto mal nejaké styky s vonkajším svetom, bol podľa nich potenciálny nepriateľ.V tomto duchu raz zvolali všetkých zberateľov známok a... bolo po zbere aj zberateľoch. Keď neskôr napadli Lotyšsko, zastrelili istú ženu, lebo... Menovaná bola pristihnutá, ako si spieva lotyšskú ľudovú pieseň!"
Paula Mokrá
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Mizerná druhá svetová vojna rozpráva o príšerných faktoch najhoršej vojny v dejinách – od zasnežených obliehaných miest, cez bahnité zákopy v džungli až po život v bombardovaných mestách a koncentračných táboroch. Dozviete sa napríklad, kto varil jedlo z červíkov, ktorý... Ukáž Viac

Mizerná druhá svetová vojna rozpráva o príšerných faktoch najhoršej vojny v dejinách – od zasnežených obliehaných miest, cez bahnité zákopy v džungli až po život v bombardovaných mestách a koncentračných táboroch.
Dozviete sa napríklad, kto varil jedlo z červíkov, ktorých vojakov nepriateľ odhalil čuchom alebo prečo mohli byť biele spodky smrteľne nebezpečné. Prečítate si o nehoráznych výmysloch, ktoré všetci považovali za čistú pravdu, o zákerných zbraniach, o ktorých nemal nikto ani tušenia. História ešte nikdy nebola taká hrôzostrašná.

Skryť