21.12.2016 11:01

Mária - Dokonalá žena  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Paula Mokrá
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Ak svoju vieru neprežívam, ak sa dotýka iba mojej mysle, no nie srdca, potrebujem Máriu, pretože moja viera nie je víno, ale iba voda.
"Ak svoju vieru neprežívam, ak sa dotýka iba mojej mysle, no nie srdca, potrebujem Máriu, pretože moja viera nie je víno, ale iba voda. Ak verím pravdám viery len dogmaticky, a nesnažím sa prežívať ich aj skrze skúsenosti, opäť vo svojom živote potrebujem Máriu ako matku."
Paula Mokrá
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Autor Elias Vella sa vyznal, že napísaním knihy Mária - Dokonalá žena sa pokúsil dokázať, že "život bez matky je život ochudobnený o jej vľúdnosť, láskavosť, nežnosť, lásku a radosť." Táto kniha je však viac ako len dokazovanie nejakej teórie. Táto kniha je svedectvom muža... Ukáž Viac

Autor Elias Vella sa vyznal, že napísaním knihy Mária - Dokonalá žena sa pokúsil dokázať, že "život bez matky je život ochudobnený o jej vľúdnosť, láskavosť, nežnosť, lásku a radosť." Táto kniha je však viac ako len dokazovanie nejakej teórie. Táto kniha je svedectvom muža, ktorý o Máriu oprel svoj život a neoľutoval.
Autor sa počas svojej bohatej pastoračnej praxe stretol so stovkami mužov i žien poznačených bolesťou. Zasvätil život vnútornému uzdravovaniu a sprevádzaniu ľudí v duchovnom boji. Preto asi málokto než on lepšie chápe význam Márie nielen v diele spásy, ale i v dnešnej Cirkvi - putujúcej a zápasiacej.

Skryť