14.09.2015 21:26

Malý domáci lekár  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Ľubomíra Goljerová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Viera, že na každú chorobu dnes musí jestvovať účinný liek, je mylná - choroby a rany si musí zhojiť sám ľudský organizmus a liečba mu v tom viac aleb
Viera, že na každú chorobu dnes musí jestvovať účinný liek, je mylná - choroby a rany si musí zhojiť sám ľudský organizmus a liečba mu v tom viac alebo menej pomáha. Niekedy táto pomoc rozhoduje o živote a smrti, často o kvalite zhojenia choroby, najčastejšie však len o jej závažnosti, trvaní a intenzite nepríjemností, ktoré spôsobuje. Choroboplodné mikróby však nakoniec musí zlikvidovať imunitný systém organizmu a rana aj po tom najmajstrovskejšom chirurgickom výkone sa musí zahojiť sama.
Editor Editor
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Pod názvom Domáci lekár oddávna vychádzajú knižky s radami, ako sa liečiť bez pomoci lekára, prípadne prostriedkami, ktoré sa nájdu aj v domácnosti. V čom je táto iná? Okrem suchopárneho popisu chorôb aj trochu rozpráva o tom, ako to chodí v medicíne celkovo a v slovenskom zdra... Ukáž Viac

Pod názvom Domáci lekár oddávna vychádzajú knižky s radami, ako sa liečiť bez pomoci lekára, prípadne prostriedkami, ktoré sa nájdu aj v domácnosti. V čom je táto iná? Okrem suchopárneho popisu chorôb aj trochu rozpráva o tom, ako to chodí v medicíne celkovo a v slovenskom zdravotníctve zvlášť. Snaží sa poradiť, ako si pomôcť bez lekára, ale aj kedy sa to už nedá, kam sa potom obrátiť a nestratiť sa v komplikovanom systéme zdravotníckej starostlivosti. A tiež chce pomôcť rozlíšiť, čo je závažné, čo dokonca môže ohroziť život, a s ktorými ťažkosťami sa dá počkať a skúsiť ich zvládnuť aj doma. Vynecháva však špecifické okruhy (detské lekárstvo, ženské choroby, toxikománie...), ktoré, pokiaľ niekoho zaujímajú, väčšinou už v rozsahu samostatnej knihy od príslušného špecialistu.

Autor je lekár s dlhoročnou praxou na oddelení, ktorý pozná nielen choroby, ale aj príbehy pacientov s horšími aj lepšími koncami, medicínu ako vedu, ale aj jej horšiu stránku, kde sa nejedná o pacienta, ale o úradovanie a o peniaze.

Skryť