28.08.2016 22:27

Malá kniha slnečnej sústavy  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Vladimír Toth
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

V našej slnečnej sústave je Slnko, naša jediná hviezda, skutočným pánom.
V našej slnečnej sústave je Slnko, naša jediná hviezda, skutočným pánom. Ak sa niekoho spýtate, akú časť hmotnosti slnečnej sústavy má Slnko, môže povedať rôzne percentá. Pravdepodobne však nepovie 100%, aj keď je to (po zaokrúhlení z 99,87%) správna odpoveď. Spoločná hmotnosť všetkých planét, mesiacov a ďalších objektov je v porovnaní úplne nepodstatná, a to sa napríklad naša planéta s obrovskými plynnými obrami, ako je Jupiter a Saturn, nemôže porovnávať.
Vladimír Toth
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Slnečná sústava je úplne nepodstatná, v porovnaní napríklad s našou Galaxiou. Pre nás, ľudí, je však tou najdôležitejšou na svete. Spoznajte spolu s nami našich najbližších vesmírnych susedov. Zaujímavosti o Slnku a planétach spracované jednoduchou formou. Cieľom tejto krátk... Ukáž Viac

Slnečná sústava je úplne nepodstatná, v porovnaní napríklad s našou Galaxiou. Pre nás, ľudí, je však tou najdôležitejšou na svete. Spoznajte spolu s nami našich najbližších vesmírnych susedov. Zaujímavosti o Slnku a planétach spracované jednoduchou formou. Cieľom tejto krátkej zmesi učebnice a čítanky je spomenúť najdôležitejšie údaje a zaujímavosti.
Kde sa môže nachádzať život? Ako je možné, že tu vlastne sme? Koľko mesiacov majú jednotlivé planéty? Ktoré objekty slnečnej sústavy sú úplné horúce či ľadové peklo? Ako vzniklo Slnko a planéty? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdete v tejto knihe, ktorú možno ľahko prečítať na elektronickom zariadení alebo vytlačiť.

Skryť