13.05.2016 14:00

Magdalénka a škriatkovia  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Bol raz jeden hranatý belasý domček s červeným tehlovým komínom a v ňom žila malá Magdalénka. Dlho sa v domčeku nič zvláštneho nedialo.
Bol raz jeden hranatý belasý domček s červeným tehlovým komínom a v ňom žila malá Magdalénka. Dlho sa v domčeku nič zvláštneho nedialo. Až odrazu v kuchyni na polici medzi maľovanými hrnčekmi prestal poobede tikať starý budík. Bol to skúsený budík. Tučný ako plechový bubon. No predsa onemel ako ryba.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac
Ako pršať začne – tak aj prestane. Fazuľový dážď bol už týždeň za horami.
Ako pršať začne – tak aj prestane. Fazuľový dážď bol už týždeň za horami. No Magdalénke ešte vždy chodil po rozume zaujímavý mokrý deň. – Bolo to vlastne pekné. Veď som okrem Tiktaka spoznala aj škriatka Halóhaló, tenkého ako rezanček, – myslela si. A každý večer im pri budíku i pri telefóne nechávala sladkú maškrtu – kúsok čokolády, ktorý do rána zmizol. – No dúfam, – povedala si v stredu poobede, – že máme v našom domčeku škriatkov ešte viac. Vtom niečo zaškrabotalo v kuchyni pod zeleným kreslom starej mamy. – To som si mohla myslieť, – hneď sa tam Magdalénka pozrela. A mohla si od radosti oči vyočiť. V zelenom šere pod kreslom sedel ďalší škriatok. Veľký ako malá strakatá fazuľka. Šaty mal ako po staršom bratovi. Kacabajku samá záplata. Nohavičky vyhrnuté. Nohy bosé. A brada holá ako ružové mydlo.
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Dievčatko Magdalénka žije v malom modrom domčeku s červeným komínom. Dlho sa v ňom nedeje nič zvláštne. Až jedného dňa Magdalénka objaví malého škriatka a postupne ďalších trinástich škriatkov, ktorí bývajú v domčeku a zabezpečujú fungovanie tých najbežnejších vecí ... Ukáž Viac

Dievčatko Magdalénka žije v malom modrom domčeku s červeným komínom. Dlho sa v ňom nedeje nič zvláštne. Až jedného dňa Magdalénka objaví malého škriatka a postupne ďalších trinástich škriatkov, ktorí bývajú v domčeku a zabezpečujú fungovanie tých najbežnejších vecí v domácnosti. Tak napríklad spoznáva škriatka Tiktaka v budíku, škriatka Halóhaló v telefónom slúchadle či Blombloma v rádiu.
Nezvyčajné stretnutia Magdalénky so škriatkami sú plné zábavy a prekvapení. Dočká sa nakoniec aj mladý škriatok Motkoško vysnívanej služby?

Skryť