12.02.2016 10:58

Made in Sweden  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„Máš jeden úder. Ak trafíš správne, môžeš pokračovať v tanci a prichystať sa na ďalší úder. A to... to je presne také, ako vykrádať banky.
„Máš jeden úder. Ak trafíš správne, môžeš pokračovať v tanci a prichystať sa na ďalší úder. A to... to je presne také, ako vykrádať banky. Iba malá skupina, len niekoľko bankových lupičov, môže poraziť celé policajné riaditeľstvo. Ak zakaždým uštedria medveďovi novú ranu, ktorá ho podráždi, zmätie. Nikdy nenechaj medveďovi čas na to, aby sa spamätal, rana za ranou, kým nezošalie. Medvedí tanec, Vincent. Zasiahni, zmäť, zmizni. A potom to sprav znova, banku za bankou.“
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Musíte vrátiť úder. Presne a nemilosrdne! Nad medveďom môžeš vyhrať len vtedy, keď budeš tancovať a správne udierať. Všetko je nacvičené. Sekunda za sekundou. Každý pohyb na mieste. Nebude jeden jediný svedok, ktorý by mohol informovať o tom, čo sa stalo. Nijaký policajt ne... Ukáž Viac

Musíte vrátiť úder. Presne a nemilosrdne!
Nad medveďom môžeš vyhrať len vtedy, keď budeš tancovať a správne udierať.
Všetko je nacvičené. Sekunda za sekundou. Každý pohyb na mieste. Nebude jeden jediný svedok, ktorý by mohol informovať o tom, čo sa stalo. Nijaký policajt nenájde stopy vedúce k páchateľom. Potom príde opojný pocit a uvoľnenie. Veľké akvárium pre zlatú rybku plné peňazí.
Pred mnohými rokmi, keď sa rodina rozpadávala, sa traja bratia zomkli. Leo, Felix, Vincent. Tyranský otec ich učil vždy nemilosrdne vrátiť úder. Chlapci boli dokonale školení v násilí, pretože v ňom vyrastali.
Všetko sa začalo prepadom muničného skladu, neskôr transportného vozidla plného peňazí. Potom už lúpeže nasledujú jedna za druhou. Veľa sa strieľa, no nevyhasne ani jeden ľudský život. Páchatelia sa vynoria odnikiaľ a okamžite bez stopy zmiznú. Nikdy nemajú dosť. Švédsko je zdesené a plné obáv.
Vyšetrovanie prvej lúpeže peňazí pridelia mimoriadne schopnému kriminalistovi Johnovi Broncksovi, naplno oddanému svojej práci. On jediný vie, ako na záhadnú Vojenskú ligu. Pochopí, akú taktiku používajú. No kým bratia držia spolu, sú neporaziteľní...
Made in Sweden, román voľne založený na skutočných udalostiach súvisiacich s Vojenskou ligou vo Švédsku, je prvá spoločná kniha autorskej dvojice Roslund & Thunberg. Ide o neuveriteľne vierohodný a presvedčivo napísaný príbeh. Román vychádza vo vyše tridsiatich krajinách!

Skryť