21.07.2016 11:00

Lovec jaguárov  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„Bol som práve pri tom, keď krížnik vliekli k nám do doku dva parníky.
„Bol som práve pri tom, keď krížnik vliekli k nám do doku dva parníky. Keď bola loď v doku, bola pripevnená drôtenou oceľovou líniou ku kruhu, zasadenému do múru, aby ju vlny neodrážali od brehu. Táto línia bola hrubá 5 cm a 30 metrických centov ťažká. A predsa jeden z parníkov, ktorý bol od kormidelníka neopatrne vedený, pretrhol tú líniu ako pavučinu. Žasol som, akú silu má taký parník. Aké obrovské stroje, ohromné lode ovláda malý, slabý človek! A teraz dosť. Inokedy viac. Píšte mi, ako gazdujete a ako vám zdravie slúži. Pozdravujte odo mňa všetkých priateľov a známych. A myslite na mňa. Keby ste vedeli, ako často ste mi pred očami, všetci! A čo sa namyslím na svoje milé rodné Mládzany! je krásne, obloha čistá, azúrová, už skoro mesiace sú tu tropické horúčosti. Iba mne býva v srdci zima. Cítim sa vše taký opustený vo svete...”
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

„Drahí rodičia! Iste ste celí ustarostení, ako sa tu mám. Keď to uvážim so zdravým rozumom, nevyzerá to ani zle, ani dobre. Zle nie preto, že som dosiahol, za čím som túžil, a dobre nie preto, že doma je preca len najlepšie.“ Kniha pozostáva z dopisov, ktoré posiela do rodnej ... Ukáž Viac

„Drahí rodičia! Iste ste celí ustarostení, ako sa tu mám. Keď to uvážim so zdravým rozumom, nevyzerá to ani zle, ani dobre. Zle nie preto, že som dosiahol, za čím som túžil, a dobre nie preto, že doma je preca len najlepšie.“ Kniha pozostáva z dopisov, ktoré posiela do rodnej dediny hrdina románu Milo Račko. Milo je nespokojný so životom na dedine a ako veľa jeho rovesníkov, ho ťahá do sveta. Prejde Nemecko, Brazíliu, Argentínu… Podrobne opisuje cudzie krajiny a život v nich, pre človeka tej doby taký vzdialený.

Skryť