16.06.2015 17:32

Kým nás smrť nerozdelí  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Martin Jurík
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Zastavila jeho pohyb. Pomaly, ale odhodľane. Zápästiami o zápästia odtlačila jeho ruky, napravila si župan a postavila sa.
"Zastavila jeho pohyb. Pomaly, ale odhodľane. Zápästiami o zápästia odtlačila jeho ruky, napravila si župan a postavila sa. "Nie, Danko," povedala takmer šeptom a zavrtela hlavou. "Ale prečo....?" vyhŕklo z neho, hneď si však zahryzol do jazyka a snažil sa zastaviť príval dvíhajúcej sa paniky, uvedomujúc si, že ju môže v kritickom okamihu stratiť úplne. Čo mu mám povedať? vírilo jej mysľou..."
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Blížia sa voľby a ľudia blízki odchádzajúcej vláde sa potrebujú zbaviť nepohodlného podnikateľa. Vražda na objednávku sa vydarí, no zomierajú pri tom nevinní. Jeden z pozostalých sa so smrťou svojej ženy nedokáže zmieriť a berie spravodlivosť do vlastných rúk. Začína sa s... Ukáž Viac

Blížia sa voľby a ľudia blízki odchádzajúcej vláde sa potrebujú zbaviť nepohodlného podnikateľa. Vražda na objednávku sa vydarí, no zomierajú pri tom nevinní. Jeden z pozostalých sa so smrťou svojej ženy nedokáže zmieriť a berie spravodlivosť do vlastných rúk. Začína sa samovražedné zúčtovanie s mafiou. Mladý vyšetrovateľ rýchlo odhaľuje súvislosti, avšak narazí na šokujúce zistenie. Osud ho postaví pred morálne rozhodnutie vybrať si medzi zlom a menším zlom a nezapliesť sa pritom s organizovaným zločinom. Pochmúrne ladená, nervy drásajúca konšpirácia o prepojení mafie, podnikateľov a vysokej politiky, plná napätia, sexu, moci, násilia a neočakávaných odhalení. Dokáže jediný muž pomstiť nespravodlivosť?

Rozhovor Jozefa Kariku s Martinom Juríkom - autorom politického trileru Kým nás smrť nerozdelí.

Skryť

O Autorovi

Martin Jurík

Martin Jurík (1973) publikoval a žil v Nemecku a na Slovensku. Vydal sériu poviedok i odborných článkov. Pracoval ako novinár, publicista, podnikal v súkromnom sektore. V súčasnosti žije v Bratislave, venuje sa prekladateľskej činnosti.

Video