29.06.2015 12:41

Kvapôčka  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Gabriela Kvašňovská
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Už je to tak. Kvapôčky sestričky sa stretnú a zase rozídu, často celkom nečakane, bez rozlúčky. Dievčatko sa na brehu otrepalo ako psík.
Už je to tak. Kvapôčky sestričky sa stretnú a zase rozídu, často celkom nečakane, bez rozlúčky. Dievčatko sa na brehu otrepalo ako psík. Kvapôčka odletela na rozpálený piesok, nestačila ani zjojknúť a už sa vznášala ako maličký neviditeľný obláčik pary. Na mieste, kam dopadla, ostalo len zrniečko soli.
Gabriela Kvašňovská
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Vďaka milým a humorným príbehom o dobrodružstvách jednej kvapôčky vody deti pochopia, že voda je veľké prírodné bohatstvo a že životné prostredie treba chrániť a vážiť si ho. Kvapôčka ukáže deťom, aké dôležité je priateľstvo, ktoré ľudské vlastnosti sú dobré a kto... Ukáž Viac

Vďaka milým a humorným príbehom o dobrodružstvách jednej kvapôčky vody deti pochopia, že voda je veľké prírodné bohatstvo a že životné prostredie treba chrániť a vážiť si ho. Kvapôčka ukáže deťom, aké dôležité je priateľstvo, ktoré ľudské vlastnosti sú dobré a ktoré zlé. Deti zistia, aké podstatné sú maličkosti v živote jednej kvapky vody, ale aj v živote človeka, že sa netreba vzdávať pri prvom neúspechu, pretože pevná vôľa a dobrý úmysel vždy zvíťazí. Príbehy vyvolajú úsmev na tvári detí a nádherné ilustrácie podnietia ich fantáziu.

Skryť