02.06.2017 10:58

Kto skrotí Kláru  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Vďaka otcovi a jeho čiernym peniazom a tým hlúpym kartám nás Pán Boh tresce každučký deň.
Vďaka otcovi a jeho čiernym peniazom a tým hlúpym kartám nás Pán Boh tresce každučký deň. Tu zdochne koza, tam napadne kone hnusný kožný opar, potom ohrada privalí panoša, kuchárka sa obarí vodou. Anton si zlomí ruku, ja bojujem päť dní v horúčkach vinou kiahní, ktoré sem niekto privliekol… A mama potratí. Iba on je nedotknuteľný.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac
„Aj tak odídem! Už o pár dní. A je mi fuk, či matka to decko vynosí, alebo nie. Je mi fuk, čo bude s ňou, s tebou, s otcom!
„Aj tak odídem! Už o pár dní. A je mi fuk, či matka to decko vynosí, alebo nie. Je mi fuk, čo bude s ňou, s tebou, s otcom! Ja si chcem žiť po svojom!“ Zhrozená som civela na jeho chrbát a usporadúvala si v hlave, čo povedal. Kráčal odo mňa prehnutý v chrbte a rozhadzoval rukami. Akoby si vôbec neuvedomil, čo z neho vyliezlo. Toľké zlo, čo okolo seba šíril… Panebože, takže to vedel už aj on. To o mame. Kedy, kedy sa to dozvie otec?
Ľubomíra Goljerová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Rebelka Klára túži po jedinom: navždy odísť z nenávideného statku a od despotického otca, ktorý riadi životy iných tvrdou a nekompromisnou rukou. Klárin otec vyhral celý majetok v pokri a teraz sa tvári ako veľký statkár. A práve to Kláru najviac škrie! Preto proti nemu dennod... Ukáž Viac

Rebelka Klára túži po jedinom: navždy odísť z nenávideného statku a od despotického otca, ktorý riadi životy iných tvrdou a nekompromisnou rukou. Klárin otec vyhral celý majetok v pokri a teraz sa tvári ako veľký statkár. A práve to Kláru najviac škrie!
Preto proti nemu dennodenne bojuje vlastnými zbraňami: rebeluje, stavia sa mu na odpor a s radosťou necháva po dedine šíriť klebety o svojej ochote pustiť si pod sukňu nejedného z miestnych mládencov. Keby neboli na statku matka, ktorú Klára tak veľmi miluje, a jej láska, koniar Viktor, dávno je preč. Lenže osud je nevyspytateľný a cesta k slobode pre Kláru znova zahataná. Brat totiž nečakane ujde do Ameriky, matka príde o svoje nenarodené dieťa, čo ju psychicky zničí, a otec z celého nešťastia viní práve Kláru. Rozhodne jej nedovolí statok opustiť a ešte viac potupiť rodinu. Otcova zlosť, matkino šialenstvo, milencova zrada, prekliaty statok a napokon aj jej vlastné sladké tajomstvo, ktoré ju takmer pripraví o život... Čo všetko si pre Kláru osud ešte pripraví? Podarí sa jej napokon nájsť miesto, kde môže byť skutočne šťastná?

Skryť

O Autorovi

Ivana Ondriová

Ivana Ondriová sa narodila 3. februára 1981 v Stropkove. V súčasnosti býva s manželom a dcérkou Ninkou v Prešove. Vyštudovala Masmediálnu komunikáciu FF Prešovskej univerzity a pracovala ako redaktorka mestského týždenníka, reklamná manažérka Prešovského večerníka a obchodná ... Ukáž Viac
Ivana Ondriová sa narodila 3. februára 1981 v Stropkove. V súčasnosti býva s manželom a dcérkou Ninkou v Prešove. Vyštudovala Masmediálnu komunikáciu FF Prešovskej univerzity a pracovala ako redaktorka mestského týždenníka, reklamná manažérka Prešovského večerníka a obchodná manažérka architektonicko-stavebného centra. Momentálne pracuje ako asistentka vo firme zaoberajúcej sa systémami strojového videnia.Ivana Ondriová začala písať niekedy v rokoch 2009-2010. Písanie ju bavilo už dlhšie, preto prechod od novinárčiny k beletrii bol celkom prirodzený. Rada čítala a jedného dňa si povedala, prečo neskúsiť napísať podobný príbeh, vlastný. Skryť