03.09.2015 10:28

Krajčírka z Dachau  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Ľubomíra Goljerová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Hnedá sukňa s kohútím vzorom a obrátenými záhybmi a krémová blúzka s emailovou ihlicou na krku – pôsobilo to elegantne.
Hnedá sukňa s kohútím vzorom a obrátenými záhybmi a krémová blúzka s emailovou ihlicou na krku – pôsobilo to elegantne. Tvíd bol kvalitný, odstrihol jej ho Isidore, krajčír z Hanover Square. Keď uňho začínala, mala iba pätnásť rokov. Ach, bože, aká neskúsená vtedy bola. Zdvíhala z dlážky špendlíky a zametala kúsky látok.
Ľubomíra Goljerová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Pôsobivý román o láske, zrade a boji o prežitie Londýn, jar 1939. Osemnásťročná Ada Vaughanová, krásna a ambiciózna krajčírka, pracuje pre známu módnu návrhárku na Dover Street. Vďaka talentu, zručnosti a oduševneniu má na dosah sľubnú kariéru v oblasti návrhárstva, na... Ukáž Viac

Pôsobivý román o láske, zrade a boji o prežitie

Londýn, jar 1939. Osemnásťročná Ada Vaughanová, krásna a ambiciózna krajčírka, pracuje pre známu módnu návrhárku na Dover Street. Vďaka talentu, zručnosti a oduševneniu má na dosah sľubnú kariéru v oblasti návrhárstva, najprv sa však musí vymaniť z bezútešného života v chudobnej štvrti.
Vďaka náhodnému stretnutiu so záhadným grófom Stanislausom von Lieben sa neočakávane ocitne v oslnivom svete smotánky, po ktorom tajne túžila. Keď jej Stanislaus navrhne výlet do Paríža, nedbá na varovania o blížiacej sa vojne na kontinente. Naskytla sa jej predsa šanca na nový začiatok.
Po vypuknutí vojny sú milenci nútení zostať v Paríži. Vojnové udalosti napokon Adu uvrhnú do zajatia v dome veliteľa nacistického koncentračného tábora v Dachau. Aby v neľudských podmienkach prežila, musí robiť to, čo vie najlepšie: šiť. Keď sa zdá, že po rokoch utrpenia si konečne začína plniť dávne sny, v tej najneočakávanejšej chvíli ju opäť zasiahnu tiene minulosti...

Skryť