21.07.2016 10:44

Kozí ľudia  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„Vždy, keď bolo Kubovi zle, nemyslel na svojho otca, ktorého sa podvedome bál, ale na Haninho deda. Upokojoval ho.
„Vždy, keď bolo Kubovi zle, nemyslel na svojho otca, ktorého sa podvedome bál, ale na Haninho deda. Upokojoval ho. No teraz v ňom predstava jeho zvráskavenej tváre vyvolala strach. Neukrýval sa práve pod posteľou? Počul, že rodičia to zasa robia. Celé roky sa pokúšali o ďalšie dieťa. Pomaly ale isto sa blížili k štyridsiatke. O ďalšie dieťa sa pokúšali ešte keď boli mladí, no podaril sa len Kubo. Ženu mrzelo, že má len jedno dieťa, že jej Kubo nemá sestry. Zastávala názor, že len tomu chlapovi je dobre, ktorý má doma veľa žien. Ona mala šesť sestier (no pod Javorinou zostala len jedna, ostatné sa odsťahovali) a ich otec bol skvelý. Kubo sa započúval do zvukov noci. Do horárne sa zaprel polnočný severák a drevená podlaha spustila hudbu strašidelného vŕzgania. Steny prosili, nech prestane. Vtedy skutočne na okamih vietor prestal duť... aby sa o chvíľku zaprel do dreva ešte mocnejšie...“
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

1945, slovensko-moravské pohraničie. Vojna! Pod majestátnou Javorinou blúdia desivé legendy o jej pôvodných obyvateľoch – Kozích ľuďoch. Mužov a deti unášajú kvôli mäsu a ženy kvôli páreniu. Malého Kuba, žijúceho hlboko v hore s otcom-poľovníkom, nič z toho netrápi. To... Ukáž Viac

1945, slovensko-moravské pohraničie. Vojna! Pod majestátnou Javorinou blúdia desivé legendy o jej pôvodných obyvateľoch – Kozích ľuďoch. Mužov a deti unášajú kvôli mäsu a ženy kvôli páreniu.
Malého Kuba, žijúceho hlboko v hore s otcom-poľovníkom, nič z toho netrápi. To sa ale zmení príchodom surového plukovníka wehrmachtu a jeho dlhoročného nepriateľa, sovietskeho partizánskeho veliteľa. Do príšerného príbehu, plného bolesti a nezmyselného násilia, následne zasiahne ďalšia tunajšia až príliš reálna legenda – primitívny pedofilný odľud, pre ktorého sa les stal domovom.
Súčasnosť. Rovnaké miesta, iná doba, iní hrdinovia. Úspešný mladý slovenský hororový spisovateľ v sprievode skúseného lovca zvierat vyráža do hlbokých podjavorinských lesov, v ktorých mu ktosi v minulosti uniesol ženu s deťmi. Súvisí s tým už zabudnutá legenda o Kozatcoch? Nájde svoju rodinu? Alebo smrť? Román nie je pre vysokú mieru násilne, vulgárne a sexuálne zafarbených scén vhodný pre maloletých čitateľov a citlivé povahy.

Skryť