03.11.2016 19:55

Koniec sveta v hypermarkete  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Ľubomíra Goljerová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Nómovia sú malí. Vo všeobecnosti platí, že malé bytosti nežijú dlho. Ale možno žijú rýchlo. Vysvetlím vám to.
Nómovia sú malí. Vo všeobecnosti platí, že malé bytosti nežijú dlho. Ale možno žijú rýchlo. Vysvetlím vám to. Jedným z najkratšie žijúcich tvorov na planéte Zem je dospelá podenka. Žije jeden deň. Najdlhšie žijú borovice dlhoveké, dožívajú sa vyše 4 700 rokov. Mohlo by sa zdať, že je to voči podenkám nespravodlivé. Nezáleží však na tom, aký dlhý je váš život, ale ako ho vnímate.
Ľubomíra Goljerová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

V trilógii o malých nómoch môžu naši mladí čitatelia znovu nazrieť do literárneho majstrovstva najznámejšieho fantasy autora Terryho Pratchetta. Tieto drobné tvory nápadne pripomínajúce ľudí v ňom žijú nepozorovane všade okolo nás. Sú rýchle ako blesk, takže ich naše oko m... Ukáž Viac

V trilógii o malých nómoch môžu naši mladí čitatelia znovu nazrieť do literárneho majstrovstva najznámejšieho fantasy autora Terryho Pratchetta. Tieto drobné tvory nápadne pripomínajúce ľudí v ňom žijú nepozorovane všade okolo nás. Sú rýchle ako blesk, takže ich naše oko málokedy zachytí. Nómovia bývajú pod dlážkou veľkého obchodného domu a ešte nikdy nevideli svet mimo neho. Dokonca ani neveria, že tento svet existuje. Prídu však poslovia zvonku a prinesú šokujúcu správu: obchodný dom vraj čoskoro zanikne. Kto zachráni maličkú civilizáciu pred desivou katastrofou? Nóm Valihrach s hrôzou zistí, že táto nepredstaviteľná úloha prischla práve jemu. A ako to celé dopadne? To si prečítajte.

Skryť