08.01.2017 20:09

Koniec je blízko  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Júlia Ilčinová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Bamako je, mimochodom, známe pestrofarebným oblečením tunajších obyvateľov, muži i ženy chodili v oslnivo žltých, oranžových, červených či zelených š
Bamako je, mimochodom, známe pestrofarebným oblečením tunajších obyvateľov, muži i ženy chodili v oslnivo žltých, oranžových, červených či zelených šatách, ktoré im siahali po členky. Hlavné mesto je ukážkou harmonickej zmesi tradičnej a modernej africkej kultúry.
Júlia Ilčinová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Zemetrasenie v Lisabone v roku 1755. Cunami v južnej Ázii v roku 2004. Zemetrasenie v San Francisku v roku 1906. Hurikán Katrina v roku 2005. Všetky tieto prírodné katastrofy nespôsobili iba veľké škody a straty na životoch, ale aj zmenili históriu a naše premýšľanie. Kniha nórske... Ukáž Viac

Zemetrasenie v Lisabone v roku 1755. Cunami v južnej Ázii v roku 2004. Zemetrasenie v San Francisku v roku 1906. Hurikán Katrina v roku 2005. Všetky tieto prírodné katastrofy nespôsobili iba veľké škody a straty na životoch, ale aj zmenili históriu a naše premýšľanie.
Kniha nórskeho geológa prináša príklady z dvoch tisícročí. Sú to nielen dejiny prírodných katastrof, ale aj dejiny ľudských reakcií na ne a schopnosti prispôsobiť sa extrémnym udalostiam. Henrik Svensen rozpráva príbehy mnohých očitých svedkov. Hoci sú spomínané katastrofy prírodným fenoménom, reakcie ich obetí bývajú často veľmi podobné, neraz v nich vidia varovanie bohov. Svensen predstavuje vedecký prístup ku konkrétnym udalostiam a podčiarkuje význam toho, aby sme boli na prírodné katastrofy dobre pripravení, pretože ich počet a sila bude vďaka klimatickým zmenám iba narastať.

Skryť