13.07.2016 14:49

Kniha o manželstve  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Paula Mokrá
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Jedinečnosť prispieva ku vzniku konfliktu, ale poskytuje aj vzrušenie a pestrosť.
"Jedinečnosť prispieva ku vzniku konfliktu, ale poskytuje aj vzrušenie a pestrosť. Ak by sme mali na všetko rovnaký názor, manželstvo by bolo nudné. Je to o tímovej práci. A v najvýkonnejších tímoch ľudia prispievajú svojimi rozličnými darmi, temperamentom a náhľadmi ku prospechu všetkých.... Na začiatku nášho vzťahu sa obvykle snažíme vychádzať si navzájom v ústrety. Mnohé páry si dokonca ani neuvedomujú ich základné rozdiely. Zaľúbenosť spôsobuje, že sme veľmi tolerantní a prispôsobujeme naše správanie, aby nám to spolu ladilo. Potom, keď "medová fáza" pominie, práve tieto rozdiely, ktoré nás priťahovali, môžu sa stať príčinou konfliktu."
Paula Mokrá
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Kniha o manželstve, z ktorej sa doteraz predalo vyše milióna výtlačkov v rôznych jazykoch, vznikla na základe prednášok k veľmi úspešnému kurzu Manželské večery, v súčasnosti prebiehajúcemu v 164 krajinách sve­ta. Autori sa zaoberajú otázkami o tom, ako si aj po rokoch uchov... Ukáž Viac

Kniha o manželstve, z ktorej sa doteraz predalo vyše milióna výtlačkov v rôznych jazykoch, vznikla na základe prednášok k veľmi úspešnému kurzu Manželské večery, v súčasnosti prebiehajúcemu v 164 krajinách sve­ta.
Autori sa zaoberajú otázkami o tom, ako si aj po rokoch uchovať vo vzťahu romantiku, ako komunikovať, riešiť konflikty, nakoľko môže do manželstva zasahovať širšia rodina, ale aj ako obnoviť sexuálnu intimitu. Kniha obsahuje veľa praktických rád, pútavých príbehov, aj vtipných ilustrácií. Je vhodná na čítanie pre manželov v každom veku, ako svadobný dar alebo dar k výročiu.

Skryť