23.04.2017 21:40

Keď dieťa nechce spať  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Uprostred noci sa celé divadielko začína odznova. Susedia chcú spať a ten starý frfloš odhora začne znovu búchať metlou o stenu.
Uprostred noci sa celé divadielko začína odznova. Susedia chcú spať a ten starý frfloš odhora začne znovu búchať metlou o stenu. Človek by sa z toho zbláznil. V zúfalstve sa matka odváži a chce zobudiť muža. To však vôbec nie je nutné, pretože ten aj tak nemohol spať. Z diaľky trpel so ženou, držal jej palce, aby sa zaspávanie podarilo. „Prosím ťa, pomôž mi, možno sa ti to podarí. Ja už nevládzem!"
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Kniha detskej psychologičky Jiřiny Prekopovej, autorky úspešného titulu Malý tyran. Uspávanie patrí k najväčším problémom rodín s malými deťmi. Práve im je určená kniha detskej psychologičky Jiřiny Prekopovej, ktorá ukazuje cestu k pokojnému spánku. Poukazuje pritom na skús... Ukáž Viac

Kniha detskej psychologičky Jiřiny Prekopovej, autorky úspešného titulu Malý tyran.
Uspávanie patrí k najväčším problémom rodín s malými deťmi. Práve im je určená kniha detskej psychologičky Jiřiny Prekopovej, ktorá ukazuje cestu k pokojnému spánku. Poukazuje pritom na skúsenosti mnohých prírodných kultúr, ktoré ešte nestratili spojenie s tradíciou a stáročnými zvykmi. Autorka propaguje návrat k prirodzeným vzťahom, kde dieťa pociťuje istotu zavedených rituálov, ale aj bezpečie, ktoré cíti zo strany matky. Dieťa nemá rado zmeny, potrebuje pocit istoty, ako napríklad dôverne známe miesto, kde zaspáva, kolísanie či hladenie. Kniha poukazuje na najčastejšie chyby a ponúka rady, ako premeniť zaspávanie zo stresujúcej skúsenosti na prirodzenú časť dňa, ktorej nechýba jej čaro a krása.

Skryť