04.06.2015 21:31

Keď diabol svieti na cestu  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Alexander Halo
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Odmlčal sa a hľadel do pohára s červeným vínom. Držal ho presne tak, ako sa patrilo, za stopku, aby na pohári neostali odtlačky prstov."
"Odmlčal sa a hľadel do pohára s červeným vínom. Držal ho presne tak, ako sa patrilo, za stopku, aby na pohári neostali odtlačky prstov."
Alexander Halo
SkryťUkáž Viac
Mali by sme zbúrať bariéry formálnosti a v našej sviežej dravej spoločnosti vyslovovať všetko priamo.
Mali by sme zbúrať bariéry formálnosti a v našej sviežej dravej spoločnosti vyslovovať všetko priamo.
Vladimír Toth
SkryťUkáž Viac
"Vlastne sa nebojíme smrti. Len toho, že sa na nás zabudne. Vieme, že to príde a tá myšlienka je na nevydržanie, nemyslíš?
"Vlastne sa nebojíme smrti. Len toho, že sa na nás zabudne. Vieme, že to príde a tá myšlienka je na nevydržanie, nemyslíš? Čas plynie a my sa staneme zriedkavými hosťami v mysliach pozostalých. Tých, čo vyprázdňujú domy a delia sa o majetok. Vyhadzujú smeti. A zabúdajú. Keby sme vedeli, že večer ktosi z času na čas zapáli sviečku a bude na nás chvíľu spomínať - či by sme potom odchádzali zo sveta zmierení? Za mňa nezapáli sviečku nik. Kto by to aj spravil ? Sama som sa pričinila o to, že moje meno budú vyslovovať s hrôzou a začudovane..."
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Najtemneší román kráľovnej nórskej krimi! Dvaja tínedžeri pohybujúci sa na hrane zákona sa zvyčajne zabávajú kradnutím kabeliek a peňaženiek. Zipp a Andreas si v jednom vyhrotenom prípade neuvedomia, čo spôsobili a pokračujú v dome staršej ženy. Situácia sa však uberie ú... Ukáž Viac

Najtemneší román kráľovnej nórskej krimi!

Dvaja tínedžeri pohybujúci sa na hrane zákona sa zvyčajne zabávajú kradnutím kabeliek a peňaženiek. Zipp a Andreas si v jednom vyhrotenom prípade neuvedomia, čo spôsobili a pokračujú v dome staršej ženy. Situácia sa však uberie úplne iným smerom, ako očakávali.
Ako je pre autorku príznačné, sústredí sa v detektívke situovanej do malého mesta na opis toho, ako násilie dokáže zničiť náš bežný život a hľadá odpoveď, za akých okolností niekto prekročí pomyselnú hranicu a stane sa vrahom. Román má ako zvyčajne niekoľko vedľajších línií, vrátane Sejerovho osobného života, v ktorom sa objavuje nová žena a významnú úlohu zohrá aj jeho adoptovaný vnuk.
Gumshoe Award za najlepšiu európsku detektívku roka.

Skryť

O Autorovi

Karin Fossum

Karin Fossum (1954) je autorkou mimoriadne úspešnej série detektívnych románov o inšpektorovi Sejerovi, za ktorú získala viacero prestížnych ocenení. Krátko po prvej knihe vychádza slovenské vydanie jeho druhého prípadu s názvom Neobzeraj sa. Knihu vyhlásili za najlepšiu škandin... Ukáž Viac
Karin Fossum (1954) je autorkou mimoriadne úspešnej série detektívnych románov o inšpektorovi Sejerovi, za ktorú získala viacero prestížnych ocenení. Krátko po prvej knihe vychádza slovenské vydanie jeho druhého prípadu s názvom Neobzeraj sa. Knihu vyhlásili za najlepšiu škandinávsku detektívku roka - získala ocenenie Glass Key, tiež vyhrala Riverton Prize a združenie Krimi-autorov ju nominovalo na ocenenie Gold Dagger. Autorka ako dvadsaťročná debutovala oceňovanou zbierkou poézie Kanskje i morgen. Nasledovali dve poviedkové knihy, prelomom však bola jej kriminálna séria o inšpektorovi Sejerovi, ktorej písanie prerušila zatiaľ len jedným románom z iného prostredia. Práva sa predali do 25 krajín a aj vďaka nej ju označujú za "Krá Skryť