12.08.2016 14:36

Kat  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

0:00
7:45
hlas: Vladimír Toth
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Zazrel som na podozrivého a pošepkal, „dostanem ťa!“ Poslal mi vzdušný bozk. Aj keď vo mne vrelo, nenechal som sa vyviesť z miery.
Zazrel som na podozrivého a pošepkal, „dostanem ťa!“ Poslal mi vzdušný bozk. Aj keď vo mne vrelo, nenechal som sa vyviesť z miery. Nervy sa mi napli ako struny. Div, že nepraskli. Ruku som zaťal v päsť. Všimol si to.
Vladimír Toth
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Detektívny román Kat je 5. dielom obľúbeného slovenského autora Romana Horňáka. Roman vás z pozície detektíva opäť prevedie kompletným vyšetrovaním zaujímavého skutočného prípadu. Aj na Slovensku sú ľudia sú schopní neuveriteľných vecí a to, čo sa dočítate v diele Kat ... Ukáž Viac

Detektívny román Kat je 5. dielom obľúbeného slovenského autora Romana Horňáka. Roman vás z pozície detektíva opäť prevedie kompletným vyšetrovaním zaujímavého skutočného prípadu. Aj na Slovensku sú ľudia sú schopní neuveriteľných vecí a to, čo sa dočítate v diele Kat vám vyrazí dych! Pred brutálnym katom a jeho nechutnými spôsobmi popráv sa zastavuje rozum bežného smrteľníka. Ako sa ho podarí zastaviť?
Kat:
“Hľadiac na korpus Ježiša Krista, by každý prinajmenej očakával, že je vyrobený z dreva, hliníka, či ako odliatok z mosadze.
Tento korpus bol však iný. Bol skutočný! Skutočne živočíšny.
V mysli som sa vrátil späť. Prirodzene späť v čase. Odhliadnuc od okolia, mal som dojem, že stojím pod krížom na Kalvárii,
tvárou v tvár človekovi, ktorý o sebe tvrdil, že je Božím Synom.
Precitol som.
Aj keď na kríži visel celkom iný muž, spôsob popravy, podobný tomu spred dvetisíc rokov bol rovnaký, až identický, povedal by som.
K drevu kríža bol pribitý človek.
Človek, muž, doslova zdratý z kože. Vyzeral akoby sa na ňom vybláznila skupinka medikov.
Odpľul som si. Nie z neúcty. Skôr preto, že sa vo mne zdvihla hladina žalúdočných štiav.
Násilných vrážd som už videl zopár, no táto tromfla všetky doterajšie. V rebríčku čo do brutality, obsadila bezkonkurenčne prvé miesto."

Skryť