17.07.2015 15:08

Kamaráta nebozkávaj  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Ľubomíra Goljerová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Vzdialene v pozadí som počula, ako ostatní kričia, nech sa od seba odlepíme a podobne. Ale ja som chcela, aby táto chvíľa trvala naveky.
Vzdialene v pozadí som počula, ako ostatní kričia, nech sa od seba odlepíme a podobne. Ale ja som chcela, aby táto chvíľa trvala naveky. Tajne som dúfala, že to nebolo poslednýkrát, aj keď som si uvedomovala, že sme s Matúšom len kamaráti.Nanešťastie sa odo mňa Matúš odlepil. Chvíľu sme sa dívali do očí s maximálne rozšírenými zreničkami. On na mňa hľadel s vážnym a zároveň prekvapeným výrazom. Potom sa posadil a ja tiež.
Ľubomíra Goljerová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Sedemnásťročná Charlotte v žiadnom prípade neverila v lásku, až pokým nestretla Matúša, ktorý razom zmenil všetko, čo si dovtedy myslela. Z priateľstva dvoch spolužiakov sa zrazu stala láska, z feministky zamilovaná romantička, a z uzavretej osobnosti dievča, ktoré našlo dobrý... Ukáž Viac

Sedemnásťročná Charlotte v žiadnom prípade neverila v lásku, až pokým nestretla Matúša, ktorý razom zmenil všetko, čo si dovtedy myslela. Z priateľstva dvoch spolužiakov sa zrazu stala láska, z feministky zamilovaná romantička, a z uzavretej osobnosti dievča, ktoré našlo dobrých priateľov. Vydrží ich láska aj napriek tomu, že sa z nej zrodí niekto tretí? Dokážu sa dvaja nezodpovední tínedžeri stať behom deviatich mesiacov zodpovednými rodičmi? A čo reakcie okolia? Dokážu spolu zvládnuť všetky prekážky v škole a aj s rodičmi, alebo ich to navždy rozdelí? Pretože povedať doma v sedemnástich: „Som tehotná.“ chce nadľudské úsilie.

Pri tom, ako som plakala, uvažovala som, kam teraz pôjdem a čo budem robiť. Uvažovala som, čo sa asi stane, keď sa to dozvedia rodičia. Nesmú sa to dozvedieť. Ale raz sa to dozvedia. Keď budem mať brucho väčšie ako balón. A čo urobím, keď sa to narodí? Čo so školou?

Skryť