29.05.2016 22:35

Jonathan Strange & pán Norrell  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Vladimír Toth
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Pred niekoľkými rokmi v meste York existovala spoločnosť mágov.
Pred niekoľkými rokmi v meste York existovala spoločnosť mágov. Stretávali sa každý mesiac v tretiu stredu a navzájom si čítali dlhé nudné práce o dejinách anglickej mágie. Boli to mágovia džentlmeni, čo znamená, že nikdy nikomu mágiou neublížili, no ani ňou nikomu ani v najmenšom neprospeli.
Vladimír Toth
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Fascinujúci román a literárna predloha rovnomenného seriálu BBC. Pred niekoľkými storočiami, keď v Anglicku ešte existovala mágia, bol najväčším mágom všetkých čias Havraní kráľ. To on spojil vedomosti féerov a ľudí a vytvoril anglickú mágiu. Teraz, na začiatku 19. stor... Ukáž Viac

Fascinujúci román a literárna predloha rovnomenného seriálu BBC.
Pred niekoľkými storočiami, keď v Anglicku ešte existovala mágia, bol najväčším mágom všetkých čias Havraní kráľ. To on spojil vedomosti féerov a ľudí a vytvoril anglickú mágiu. Teraz, na začiatku 19. storočia, je už len legendou, lebo Anglicko viac v mágiu neverí. Všetko sa zmení, keď sa v kráľovstve zjaví samotársky pán Norrell z Hurtfewského opátstva. Vďaka nemu sa sochy v Yorskej katedrále <{>začnú pohybovať a rozprávať. Anglickom sa rozšíria správy o návrate mágie a pán Norrell sa presťahuje do Londýna v presvedčení, že musí vláde pomôcť vo vojne proti Napoleonovi. Stretne šikovného mladého mága Jonathana Strangea, ktorého prijme za žiaka. Mladík je šarmantný, bohatý a arogantný a ich partnerstvo sa čoskoro zmení na súperenie.

Skryť