16.04.2015 17:09

Jazmínové nebo  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Ak sa uzdravím, môžeš ísť do Indie s babinou Kath a so mnou!“ povedal mi a ja som verila, že pôjdeme. Lenže už sa neuzdravil.
Ak sa uzdravím, môžeš ísť do Indie s babinou Kath a so mnou!“ povedal mi a ja som verila, že pôjdeme. Lenže už sa neuzdravil. Asi preto, lebo už nie je medzi nami, som mala pocit, že musím odpovedať na Prijin mail, a udržať nejaké spojenie s miestom, kde sa dedko narodil... kvôli nám obom. Lenže cestu do Indie som si musela doslova vybojovať.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac
Na javisko prichádzajú tanečnice v trblietavých smaragdovo-zlatých sárí. Hneď spoznám Priju. Tancuje v strede a zvončeky na členkoch jej cengajú.
Na javisko prichádzajú tanečnice v trblietavých smaragdovo-zlatých sárí. Hneď spoznám Priju. Tancuje v strede a zvončeky na členkoch jej cengajú. Je kúsok pred ostatnými, no aj keby bola celkom vzadu, vynikla by, a nielen pre tie krátke vlasy. Očividne si presadila svoje. Priťahuje pozornosť svojou eleganciou, energiou i pohybmi, ktoré sú presné a dokonalé. Pri tanci si uvedomujem, že všetka jej energia, ktorá sa zdá často prehnaná, vybuchla tu a rozžiarila celé javisko.
Gabriela Kvašňovská
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Kniha Jazmínové nebo je ďalším rozprávaním zo života štrnásťročnej Londýnčanky Miry Levensonovej, s ktorou sa mohli slovenskí čitatelia zoznámiť v románe Artičokové srdcia. Po smrti starého otca Bimala ide Mira do Indie navštíviť indickú vetvu rodiny, ktorú doteraz vôbe... Ukáž Viac

Kniha Jazmínové nebo je ďalším rozprávaním zo života štrnásťročnej Londýnčanky Miry Levensonovej, s ktorou sa mohli slovenskí čitatelia zoznámiť v románe Artičokové srdcia.
Po smrti starého otca Bimala ide Mira do Indie navštíviť indickú vetvu rodiny, ktorú doteraz vôbec nepoznala. Nielenže sa stretáva s celkom inou kultúrou, ale vidí aj pochmúrne stránky života v indickom veľkomeste Kalkate a chudobu, akú si doma ani nevedela predstaviť. Navyše sa pokúša odhaliť rodinné tajomstvo, o ktorom jej nikto nepovedal, no stále ho cíti niekde v pozadí. Cesta do Indie je pre ňu nielen veľkým dobrodružstvom, no aj bránou do dospelosti. A rovnako ako v Artičokových srdciach, ani v Jazmínovom nebi sa čitatelia neubránia pocitu, že dospievajú spolu s ňou.

Skryť