22.02.2016 22:15

Hudba Ostrova  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Zmieniť sa treba ešte o dvoch zvláštnych kaviarňach.
Zmieniť sa treba ešte o dvoch zvláštnych kaviarňach. C Is for Cookie je na kopci púsok pod kostolom Hallgrimskirkja a je zvláštna tým, že majiteľmi sú Agnieszka a Stanislaw. On má dlhé blond dready, ona zjavne obľubuje nepravideľne ostrihané vlasy. Okrem kávy je toto miesto známe vynikajúcimi domácimi koláčikmi. Výborné je ako títo dvaja usmievaví mladí ľudia narúšajú stereotyp o Poliakoch, ktorí sú na Islande vykorisťovanou robotníckou triedou, čo sebavedomí Vikingovia nepustia k ničomu podstatnému. Nie je to tak! Stačí trochu odvahy, sebavedomia a obchodného talentu. Keď to dokážu Thajčania, Indovia a Číňania, tak prečo nie Poliaci, alebo hoci aj Slováci? Kaviareň C IS For Cookie patrí medzi reykjavícke „vychytávky“ posledných mesiacov. Držím im palce ...
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Kniha Juraja Kušnierika Hudba Ostrova je veľkým vyznaním lásky - k Islandu, k jeho ľuďom a jeho muzike. Sčasti cestopis, sčasti osobný denník, sčasti hudobné dejiny - nesprostredkované, zažité na vlastnej koži. Stretnutia s umelcami, prechádzky po zaujímavých miestach a zoznáme... Ukáž Viac

Kniha Juraja Kušnierika Hudba Ostrova je veľkým vyznaním lásky - k Islandu, k jeho ľuďom a jeho muzike. Sčasti cestopis, sčasti osobný denník, sčasti hudobné dejiny - nesprostredkované, zažité na vlastnej koži.
Stretnutia s umelcami, prechádzky po zaujímavých miestach a zoznámenie sa s niečím, čo v našich zemepisných šírkach celkom chýba - prajnosťou jedného človeka voči druhému. To je až fascinujúce.
Kto sa chystá na Island, najmä do jeho metropoly, alebo fandí islandskej hudbe, určite by nemal Jurajovu knižku obísť. A kto ani náhodou nemal v pláne cestovať na Island, po Hudbe Ostrova po tom určite zatúži.

Skryť