07.05.2017 19:24

Hrady a zámky  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Neodmysliteľnou súčasťou malebného krajinného reliéfu Slovenska sú dominantne situované bývalé panovnícke a šľachtické sídla.
Neodmysliteľnou súčasťou malebného krajinného reliéfu Slovenska sú dominantne situované bývalé panovnícke a šľachtické sídla. Najstaršie a najvýznamnejšie z nich obsadili prirodzené, časom preverené strategické polohy. Týčia sa na osamelých skalných bralách či vyvýšeninách uprostred rovinatého juhu alebo vysoko nad križovatkami obchodných ciest v reťazcoch kopcov hornatého severu. Dlhé stáročia strážili dôležité cesty, križovatky a brody, v hornatých pohraničných územiach aj hranice a priechody cez priesmyky. Dnes sú mnohé z nich nezameniteľným symbolom regiónov, miest a dedín, s ktorými niekedy nesú i spoločné meno.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Nová publikácia sa snaží byť tak trochu turistickým sprievodcom a jej cieľom je poskytnúť čitateľovi komplexnú predstavu o jednotlivých hradoch a zámkoch skôr, ako sa ich rozhodne navšíviť. Každé predstavenie hradu a zámku sa začína opisom polohy a prístupových ciest a pokra... Ukáž Viac

Nová publikácia sa snaží byť tak trochu turistickým sprievodcom a jej cieľom je poskytnúť čitateľovi komplexnú predstavu o jednotlivých hradoch a zámkoch skôr, ako sa ich rozhodne navšíviť. Každé predstavenie hradu a zámku sa začína opisom polohy a prístupových ciest a pokračuje krátkou históriou, súčasnosťou a zaujímavosťami nachádzajúcimi sa v blízkom okolí. Texty sú popretkávané povesťami, príbehmi a legendami, ktoré sa viažu k zámku, jeho obyvateľom a historickým udalostiam.

Skryť