07.05.2017 19:27

Hrady - najkrajšie zrúcaniny  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Hrad napriek požiaru po zásahu bleskom bol v polovici 18. storočia stále obývateľný. Osudným sa mu stali až napoleonské vojny.
Hrad napriek požiaru po zásahu bleskom bol v polovici 18. storočia stále obývateľný. Osudným sa mu stali až napoleonské vojny. V júni 1809 počas ťaženia proti Viedni francúzske vojská obsadili Bratislavu a okolie. Hoci hrady v 19. storočí už nemali strategický význam, Francúzi pred odchodom z tohto priestoru vyhodili Pajštún do povetria. Z tých čias sa zachovala jedna povesť, podľa ktorej sa vraj donedávna na hrade zjavoval duch krvilačného rytiera.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Najnovším titulom edície Kultúrne krásy Slovenska sú Hrady – najkrajšie zrúcaniny. Viaceré slovenské hrady sú totiž symbolom nielen jednotlivých regiónov Slovenska, ale patria aj k najkrajším cieľom mnohých turistických výletov a trás. Rozhodli sme sa vybrať 33 najkrajších ... Ukáž Viac

Najnovším titulom edície Kultúrne krásy Slovenska sú Hrady – najkrajšie zrúcaniny. Viaceré slovenské hrady sú totiž symbolom nielen jednotlivých regiónov Slovenska, ale patria aj k najkrajším cieľom mnohých turistických výletov a trás. Rozhodli sme sa vybrať 33 najkrajších zrúcanín nielen z vizuálneho hľadiska, ale aj z turistického pohľadu.
Keďže publikácií o hradoch je už neúrekom, tak sme sa snažili priblížiť vybrané hrady iným spôsobom ako tie doteraz existujúce. Naša publikácia sa snaží byť tak trochu turistickým sprievodcom o hrade a jej cieľom je poskytnúť čitateľovi komplexnú predstavu o hrade ešte skôr, ako ho navštívi. Texty o hradoch sú popretkávané povesťami, príbehmi a legendami, ktoré sa viažu k hradu, jeho obyvateľom a historickým udalostiam. Nechýbajú dobové ilustrácie, staré pohľadnice, pôdorysy, mapky a samozrejme súčasné fotografie.

Skryť