29.03.2016 21:09

Horčičné semienko  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Júlia Ilčinová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Ježiš je cesta, ale cesta, ktorú si sami musíme prejsť. Ak budete na nej len ležať, nikam sa nedostanete.
Ježiš je cesta, ale cesta, ktorú si sami musíme prejsť. Ak budete na nej len ležať, nikam sa nedostanete. Ježiš nemôže byť spásou ľudstva len svojim ukrižovaním, ak by to tak bolo, svet by bol dávno spasený.
Júlia Ilčinová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Spory o pravosť Biblie nie sú nové. Je tiež známe, že štyri evanjeliá, ktoré obsahuje, boli počas stáročí menené a ich dnešná podoba nezodpovedá originálom. Osho však zameral svoju pozornosť na piate evanjelium svätého Tomáša, ktoré sa do Biblie nikdy nedostalo. Jeho obsah b... Ukáž Viac

Spory o pravosť Biblie nie sú nové. Je tiež známe, že štyri evanjeliá, ktoré obsahuje, boli počas stáročí menené a ich dnešná podoba nezodpovedá originálom. Osho však zameral svoju pozornosť na piate evanjelium svätého Tomáša, ktoré sa do Biblie nikdy nedostalo. Jeho obsah bol totiž podľa neho príliš revolučný a so záujmami cirkvi nezlučiteľný, lebo sa týkal rebélie a pravej podstaty Ježišovho učenia.
Prepísaním Oshových hovorov do podoby knihy majú teraz čitatelia na celom svete možnosť zoznámiť sa s týmto evanjeliom a vytvoriť si vlastný názor na to, akú povahu a poslanie mali neskreslené Ježišove slová.

Skryť