08.07.2015 11:54

Hnev  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

0:00
7:16
hlas: Vladimír Toth
zdroj:
  • Hnev

    hlas: Alexander Halo
    8:14  

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Monochromatické nokturno zívajúce chladom a prázdnotou.
Monochromatické nokturno zívajúce chladom a prázdnotou.
Vladimír Toth
SkryťUkáž Viac
"Zrazu naňho doľahla ospalosť.
"Zrazu naňho doľahla ospalosť. O tomto čase sa mu to stávalo čoraz častejšie, po každých ďalších narodeninách čoraz viac ľutoval, že v Poľsku nie je tradícia siesty."
Alexander Halo
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Hnev je rozlúčkou s prokurátorom Szackým, jedným z naobľúbenejších hrdinov poľských kriminálnych románov, ktoré aj vďaka nemu čoraz častejšie vychádzajú aj v zahraničných prekladoch. Dvadsiateho piateho novembra zavolajú prokurátora Teodora Szackého do trosiek starého nem... Ukáž Viac

Hnev je rozlúčkou s prokurátorom Szackým, jedným z naobľúbenejších hrdinov poľských kriminálnych románov, ktoré aj vďaka nemu čoraz častejšie vychádzajú aj v zahraničných prekladoch.
Dvadsiateho piateho novembra zavolajú prokurátora Teodora Szackého do trosiek starého nemeckého bunkru neďaleko mestskej nemocnice. Pri prácach na ceste robotníci objavili starú kostru. Szacki bezmyšlienkovite „odfajkne Nemca”, ako sa tu hovorí vojnovým pozostatkom a prikáže kosti poslať lekárskej fakulte, kde stále chýbajú exponáty na výučbu. Ani netuší, že to, čo sa mu zdalo ako ukončenie rutinnej procedúry, je vlastne začiatok najťažšieho a posledného prípadu jeho kariéry.
Hnev voľne nadväzuje na knihy Zapletení a Zrnko pravdy a uzatvára trilógiu o prokurátorovi Szackom. Za prvé dve knihy autor získal Cenu veľkého kalibru pre poľskú detektívku roka.

Skryť